Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Jubileusz 85-lecia działalności Związku Pszczelarzy w Wiśle

pszczelarstwo śląskie Związek Pszczelarzy w Wiśle Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach Koło Pszczelarzy Mosty u Jablonkowa Koło Pszczelarzy w Istebnej Koło Pszczelarzy w Ustroniu Jan Krzok

10 września 2016 roku pszczelarze zrzeszeni w Związku Pszczelarzy w Wiśle świętowali 85-lecie swojej działalności. Była to okazja to zaproszenia gości i uroczystych obchodów tak zacnego jubileuszu. Cała impreza przybrała bardzo odświętny charakter. 

Informacje na temat obchodów tego święta zostały opublikowane na stronie internetowej Związku Pszczelarzy w Wiśle. W uroczystościach wzięli udział między innymi burmistrz Wisły Tomasz Bujok, Przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski, Renata Czyż – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Zdzisław Pilch, Przewodniczący Komisji Kultury. Przybyli także inni pszczelarze z Polski i Czech, między innymi delegacja Śląskiego Związku Pszczelarzy, Koło Pszczelarzy Mosty u Jablonkowa (Czechy), Koło Pszczelarzy z Istebnej czy Koło Pszczelarzy z Ustronia. Wielość przybyłych gości jasno wskazuje jak dużą rolę odgrywa i jak bardzo szanowany jest Związek z Wisły. 

Całość imprezy poprowadził Jan Krzok, który pełni funkcję Prezesa Związku. W ramach uroczystości nie zabrakło miejsca na stosowne podziękowania dla najbardziej zasłużonych działaczy, wyświetlono krótki film przedstawiający historyczne momenty działalności Związku związane z rodziną Krzoków z Osiedla Kobyla, zajmującą się od kilku pokoleń pszczelarstwem. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w pszczelarstwie i nie tylko złożyły również delegacje wybrane spośród przybyłych gości. Nie zabrakło również momentu na muzyczny relaks. Zwieńczeniem tego szczególnego dnia był wspólny obiad i słodki poczęstunek, przygotowany przez żony pszczelarzy. Spotkanie było jak zwykle szansą na wymianę doświadczeń i odświeżenie wspomnień. 

Opracowano na podstawie:
Pszczelarze Wisła, Jubileusz 85-lecia działalności Związku, http://pszczelarze.wisla.pl/, data odczytu: 2016.10.03.Liczba wyświetleń artykułu: 2079

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

II Konferencja Młodych Naukowców "Współczesne Uwarunkowania Działalności Gospodarstw Pasiecznych"

Małopolska pszczoła 2021 - trwa nabór wniosków

XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.