Portal Pszczelarski

Idea projektu Pszczelarium

pszczelarstwo w Polsce Pszczelarium miód kasztanowcowo-wierzbowy pasieka edukacyjna pszczelarstwo miejskie

W związku z problemami, jakie napotykają pszczoły, powstają liczne organizacje, których działanie ma ich pomóc w przetrwaniu. Jednym z nich jest projekt Pszczelarium. 

Informacje podane przez magazyn gospodarczy Fakty mówią, że projekt Pszczelarium ma za zadanie tworzenie uli w miastach. Wykorzystać w tym celu można zarówno działki i ogrody, jak również dachy budynków publicznych, o czym już kilkukrotnie pisaliśmy na łamach Portalu Pszczelarskiego.

Bezpośrednia strona inicjatywy informuje o szerokim zakresie podejmowanych działań. To nie tylko propozycja instalacji uli w określonych miejscach i sprawowania nad nimi opieki, ale także możliwość zakupu miodów w niecodziennych smakach, które są rzadko dostępne poza terenem miast, na przykład miód kasztanowcowo-wierzbowy. Pszczelarium zajmuje się również prowadzeniem warsztatów pszczelarskich dla amatorów. To dobry przykład połączenia działalności komercyjnej oraz ochrony tych cennych owadów. Istnienie pasiek edukacyjnych to dobry krok w stronę uświadomienia przyszłych pokoleń na temat doniosłej roli pszczół. Być może właśnie w miastach znajdą one bezpieczne schronienie. Pszczelarium sprawuje opiekę między innymi nad pasieką edukacyjną w warszawskim Wilanowie, którą to chętnie odwiedzają dzieci przedszkolne i szkolne. 

Opracowano na podstawie:
Fakty magazyn gospodarczy, CZY PROJEKT "PSZCZELARIUM" POMOŻE PSZCZOŁOM WRÓCIĆ DO MIASTA?, http://magazynfakty.pl/projekt-pszczelarium-pomoze-pszczolom-wrocic-miasta/, data odczytu: 2016.10.03.
Profil Pszczelarium na portalu Facebook, https://www.facebook.com/pszczelarium/Liczba wyświetleń artykułu: 2690

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.