Portal Pszczelarski

Idea projektu Pszczelarium

pszczelarstwo w Polsce Pszczelarium miód kasztanowcowo-wierzbowy pasieka edukacyjna pszczelarstwo miejskie

W związku z problemami, jakie napotykają pszczoły, powstają liczne organizacje, których działanie ma ich pomóc w przetrwaniu. Jednym z nich jest projekt Pszczelarium. 

Informacje podane przez magazyn gospodarczy Fakty mówią, że projekt Pszczelarium ma za zadanie tworzenie uli w miastach. Wykorzystać w tym celu można zarówno działki i ogrody, jak również dachy budynków publicznych, o czym już kilkukrotnie pisaliśmy na łamach Portalu Pszczelarskiego.

Bezpośrednia strona inicjatywy informuje o szerokim zakresie podejmowanych działań. To nie tylko propozycja instalacji uli w określonych miejscach i sprawowania nad nimi opieki, ale także możliwość zakupu miodów w niecodziennych smakach, które są rzadko dostępne poza terenem miast, na przykład miód kasztanowcowo-wierzbowy. Pszczelarium zajmuje się również prowadzeniem warsztatów pszczelarskich dla amatorów. To dobry przykład połączenia działalności komercyjnej oraz ochrony tych cennych owadów. Istnienie pasiek edukacyjnych to dobry krok w stronę uświadomienia przyszłych pokoleń na temat doniosłej roli pszczół. Być może właśnie w miastach znajdą one bezpieczne schronienie. Pszczelarium sprawuje opiekę między innymi nad pasieką edukacyjną w warszawskim Wilanowie, którą to chętnie odwiedzają dzieci przedszkolne i szkolne. 

Opracowano na podstawie:
Fakty magazyn gospodarczy, CZY PROJEKT "PSZCZELARIUM" POMOŻE PSZCZOŁOM WRÓCIĆ DO MIASTA?, http://magazynfakty.pl/projekt-pszczelarium-pomoze-pszczolom-wrocic-miasta/, data odczytu: 2016.10.03.
Profil Pszczelarium na portalu Facebook, https://www.facebook.com/pszczelarium/Liczba wyświetleń artykułu: 3056

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Aganetha Dyck - pszczela artystka z Kanady

VI Wojewódzkie Święto Pszczoły w Łodzi

Zastosowanie miodu w medycynie po XVII wieku

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Chałka z szafranem i miodem