Portal Pszczelarski

Pasieka Zarodowa w Maciejowie - plany urzędników z Kluczborka

pszczelarstwo opolskie pasieka pasieka zarodowa Pasieka Zarodowa w Maciejowie Jan Bogus Jan Dzierżon

Dawna pasieka zarodowa w Maciejowie koło Kluczborka (województwo opolskie) ma stać się kolejną atrakcją turystyczną. Dzięki inwestycjom ze strony władz powiatowych i gminnych, teren ma zostać przygotowany pod oczekiwania turystów. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Radio Opole, Jan Bogus z pasieki zarodowej w Maciejowie ma wobec tego obiektu duże plany. Odwiedzający mają zostać zachęceni do pozostania na terenie obiektu na dłużej, a do tego przez cały czas mają być prowadzone działania edukacyjne związane z pszczołami. Planowany jest pawilon hotelowo-konferencyjny, który zapewni miejsca noclegowe, gastronomię, a także rozrywkę, na przykład w formie hydroterapii. Te działania mają spowodować wzrost rentowności tego miejsca, a uzyskane pieniądze przysłużą się roli edukacyjnej. Nadal będą prowadzone zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oprócz tego nadal będzie tu prowadzona sprzedaż matek pszczelich. 

Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar ocenia, że decyzja o zakupie pasieki to była doskonała inwestycja. Zgodnie z obietnicami nie zwolniono nikogo spośród jej pracowników. Obecnie trwają starania o pozyskanie pieniędzy z funduszy europejskich, które mają być przeznaczone na rewitalizację obiektu, między innymi remont zabytkowego dworku, w którym mieszkał ksiądz Jan Dzierżon. W tej chwili znajduje się tam administracja pasieki oraz sklep z miodami. 

Opracowano na podstawie:
Radio Opole, Maciejów z hotelem i restauracją. Dawna pasieka zarodowa przekształci się w atrakcję turystyczną, http://radio.opole.pl/100,172624,maciejow-z-hotelem-i-restauracja-dawna-pasieka-z, data publikacji: 2016.10.03, data odczytu: 2016.10.03.Liczba wyświetleń artykułu: 3992

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-10-05 19:55:33

A ja się chciałem spytać, dlaczego z takiego "produktu" zrezygnowało Małopolskie Centrum Biotechniki w Krasnem? Kto w tych czasach pozbywa się takiego skarbu? Chyba musieli mieć powód...  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll