Portal Pszczelarski

Pasieka Zarodowa w Maciejowie - plany urzędników z Kluczborka

pszczelarstwo opolskie pasieka pasieka zarodowa Pasieka Zarodowa w Maciejowie Jan Bogus Jan Dzierżon

Dawna pasieka zarodowa w Maciejowie koło Kluczborka (województwo opolskie) ma stać się kolejną atrakcją turystyczną. Dzięki inwestycjom ze strony władz powiatowych i gminnych, teren ma zostać przygotowany pod oczekiwania turystów. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Radio Opole, Jan Bogus z pasieki zarodowej w Maciejowie ma wobec tego obiektu duże plany. Odwiedzający mają zostać zachęceni do pozostania na terenie obiektu na dłużej, a do tego przez cały czas mają być prowadzone działania edukacyjne związane z pszczołami. Planowany jest pawilon hotelowo-konferencyjny, który zapewni miejsca noclegowe, gastronomię, a także rozrywkę, na przykład w formie hydroterapii. Te działania mają spowodować wzrost rentowności tego miejsca, a uzyskane pieniądze przysłużą się roli edukacyjnej. Nadal będą prowadzone zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oprócz tego nadal będzie tu prowadzona sprzedaż matek pszczelich. 

Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar ocenia, że decyzja o zakupie pasieki to była doskonała inwestycja. Zgodnie z obietnicami nie zwolniono nikogo spośród jej pracowników. Obecnie trwają starania o pozyskanie pieniędzy z funduszy europejskich, które mają być przeznaczone na rewitalizację obiektu, między innymi remont zabytkowego dworku, w którym mieszkał ksiądz Jan Dzierżon. W tej chwili znajduje się tam administracja pasieki oraz sklep z miodami. 

Opracowano na podstawie:
Radio Opole, Maciejów z hotelem i restauracją. Dawna pasieka zarodowa przekształci się w atrakcję turystyczną, http://radio.opole.pl/100,172624,maciejow-z-hotelem-i-restauracja-dawna-pasieka-z, data publikacji: 2016.10.03, data odczytu: 2016.10.03.Liczba wyświetleń artykułu: 3595

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-10-05 19:55:33

A ja się chciałem spytać, dlaczego z takiego "produktu" zrezygnowało Małopolskie Centrum Biotechniki w Krasnem? Kto w tych czasach pozbywa się takiego skarbu? Chyba musieli mieć powód...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.