Portal Pszczelarski

Pasieka Zarodowa w Maciejowie - plany urzędników z Kluczborka

pszczelarstwo opolskie pasieka pasieka zarodowa Pasieka Zarodowa w Maciejowie Jan Bogus Jan Dzierżon

Dawna pasieka zarodowa w Maciejowie koło Kluczborka (województwo opolskie) ma stać się kolejną atrakcją turystyczną. Dzięki inwestycjom ze strony władz powiatowych i gminnych, teren ma zostać przygotowany pod oczekiwania turystów. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Radio Opole, Jan Bogus z pasieki zarodowej w Maciejowie ma wobec tego obiektu duże plany. Odwiedzający mają zostać zachęceni do pozostania na terenie obiektu na dłużej, a do tego przez cały czas mają być prowadzone działania edukacyjne związane z pszczołami. Planowany jest pawilon hotelowo-konferencyjny, który zapewni miejsca noclegowe, gastronomię, a także rozrywkę, na przykład w formie hydroterapii. Te działania mają spowodować wzrost rentowności tego miejsca, a uzyskane pieniądze przysłużą się roli edukacyjnej. Nadal będą prowadzone zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oprócz tego nadal będzie tu prowadzona sprzedaż matek pszczelich. 

Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar ocenia, że decyzja o zakupie pasieki to była doskonała inwestycja. Zgodnie z obietnicami nie zwolniono nikogo spośród jej pracowników. Obecnie trwają starania o pozyskanie pieniędzy z funduszy europejskich, które mają być przeznaczone na rewitalizację obiektu, między innymi remont zabytkowego dworku, w którym mieszkał ksiądz Jan Dzierżon. W tej chwili znajduje się tam administracja pasieki oraz sklep z miodami. 

Opracowano na podstawie:
Radio Opole, Maciejów z hotelem i restauracją. Dawna pasieka zarodowa przekształci się w atrakcję turystyczną, http://radio.opole.pl/100,172624,maciejow-z-hotelem-i-restauracja-dawna-pasieka-z, data publikacji: 2016.10.03, data odczytu: 2016.10.03.



Liczba wyświetleń artykułu: 5132

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-10-05 19:55:33

A ja się chciałem spytać, dlaczego z takiego "produktu" zrezygnowało Małopolskie Centrum Biotechniki w Krasnem? Kto w tych czasach pozbywa się takiego skarbu? Chyba musieli mieć powód...



  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym