Portal Pszczelarski

IV Święto Plonów. Targi Miodów - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia IV Święto Plonów. Targi Miodów Tomasz Kos

Skansen w Bierkowicach w Opolu w minioną niedzielę (02.10.2016 r.) zamienił się w prawdziwy raj dla miłośników rękodzieła i regionalnych smakołyków. Odbyło się tam czwarte Święto Plonów i Targi Miodu. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Strefa Agro, cała impreza potrwała od godziny 10. do godziny 18-tej. Tomasz Kos, pszczelarz z Białej Nyskiej, przygotował z tej okazji mały ulik pokazowy, dzięki któremu możliwe było podglądanie życia pszczół, które aktualnie szykują się już do zimowania. Pomimo, że dużo mniejszy niż standardowy, ulik pokazowy pozwalał chociaż przez chwilę podejrzeć miejsce, w którym miód powstaje. Oprócz tego zwiedzający mogli brać udział w pokazach tradycyjnego rzemiosła oraz rękodzieła artystycznego, w tym wykonywaniu korony dożynkowej. Dla chętnych nie zabrakło regionalnych smakołyków do spróbowania. Uczestnikom przygrywały zespoły folklorystyczne z regionu. 

W niezwykłych warunkach Muzeum Wsi Opolskiej największe zainteresowanie kupujących wzbudziły targi miodu. Pszczelarze na ten dzień przyszykowali wiele różnych gatunków pochodzących z tegorocznych zbiorów. Klienci najchętniej wybierali miód rzepakowy, gryczany, wielokwiatowy oraz spadziowy. To gatunki najbardziej znane i ceniące się uznaniem ze strony kupujących w każdym regionie Polski. 

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Święto plonów i targi miodów w skansenie w Bierkowicach, http://www.strefaagro.nto.pl/galeria/swieto-plonow-i-targi-miodow-w-skansenie-w-bierkowicach, data publikacji: 2016.10.02, data odczytu: 2016.10.03.
Muzeum Wsi Opolskiej, Święto Plonów, http://www.muzeumwsiopolskiej.pl/node/222, data odczytu: 2016.10.03.

Zobacz również:

IV Święto Plonów. Targi MiodówLiczba wyświetleń artykułu: 1186

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Chałka z szafranem i miodem

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie