Portal Pszczelarski

IV Święto Plonów. Targi Miodów - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia IV Święto Plonów. Targi Miodów Tomasz Kos

Skansen w Bierkowicach w Opolu w minioną niedzielę (02.10.2016 r.) zamienił się w prawdziwy raj dla miłośników rękodzieła i regionalnych smakołyków. Odbyło się tam czwarte Święto Plonów i Targi Miodu. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Strefa Agro, cała impreza potrwała od godziny 10. do godziny 18-tej. Tomasz Kos, pszczelarz z Białej Nyskiej, przygotował z tej okazji mały ulik pokazowy, dzięki któremu możliwe było podglądanie życia pszczół, które aktualnie szykują się już do zimowania. Pomimo, że dużo mniejszy niż standardowy, ulik pokazowy pozwalał chociaż przez chwilę podejrzeć miejsce, w którym miód powstaje. Oprócz tego zwiedzający mogli brać udział w pokazach tradycyjnego rzemiosła oraz rękodzieła artystycznego, w tym wykonywaniu korony dożynkowej. Dla chętnych nie zabrakło regionalnych smakołyków do spróbowania. Uczestnikom przygrywały zespoły folklorystyczne z regionu. 

W niezwykłych warunkach Muzeum Wsi Opolskiej największe zainteresowanie kupujących wzbudziły targi miodu. Pszczelarze na ten dzień przyszykowali wiele różnych gatunków pochodzących z tegorocznych zbiorów. Klienci najchętniej wybierali miód rzepakowy, gryczany, wielokwiatowy oraz spadziowy. To gatunki najbardziej znane i ceniące się uznaniem ze strony kupujących w każdym regionie Polski. 

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Święto plonów i targi miodów w skansenie w Bierkowicach, http://www.strefaagro.nto.pl/galeria/swieto-plonow-i-targi-miodow-w-skansenie-w-bierkowicach, data publikacji: 2016.10.02, data odczytu: 2016.10.03.
Muzeum Wsi Opolskiej, Święto Plonów, http://www.muzeumwsiopolskiej.pl/node/222, data odczytu: 2016.10.03.

Zobacz również:

IV Święto Plonów. Targi MiodówLiczba wyświetleń artykułu: 1081

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.