Portal Pszczelarski

Zgnilec amerykański w Grójcu 2016

pszczelarstwo mazowieckie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w Grójcu zgnilec amerykański w powiecie grójeckim

Niestety, zgnilec amerykański w tym roku nie odpuszcza. Do kolejnych przypadków wystąpienia tej choroby doszło w województwie mazowieckim, dokładnie w gminie Grójec. Pszczelarze z tego rejonu muszą dostosować się do zakazów i nakazów. 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grójcu wydał stosowny komunikat, który udostępnił na swoich łamach portal Grójec 24. Wynika z niego informacja, że obszar zapowietrzony chorobą panuje na terenie gminy Grójec, w granicach administracyjnych miejscowości: Uleniec, Dębie, Załącze, miasto Grójec, Kępina Skurów, Grudzkowola i Piekiełko. To teren na którym dojść może do pojawienia się nowych ognisk chorobowych. 

Na tym terenie zakazuje się bez pozwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii przemieszczania pni pszczelich, rodzin pszczelich, pszczół, matek, plastrów oraz uli i sprzętu używanego w trakcie prac pszczelarskich. Zakaz dotyczy także sprzedaży produktów pszczelich. Oczywiście nie mogą się tam odbywać wystawy i targi z udziałem pszczół. 

Dodatkowo Powiatowy Lekarz Weterynarii będzie dokonywał przeglądu pasiek na tym obszarze. Dopiero ich wyniki dadzą odpowiedź na pytanie, w ilu pasiekach w tej okolicy doszło do rozwoju tej groźnej dla czerwia i dorosłych pszczół choroby. 

Opracowano na podstawie:
Grójec 24, Zgnilec amerykański pszczół w Grójcu!, http://www.grojec24.net/news-zgnilec-amerykanski-pszczol-w-grojcu,3096.html, data publikacji: 2016.09.30, data odczytu: 2016.09.30.Liczba wyświetleń artykułu: 2416

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka

2016-10-01 08:34:40

Czy ktoś z Was przypomina sobie tak fatalny rok jak ten, który nie dość że obfitował w suszę to jeszcze w choróbska?

blondynekkrk

2016-10-02 16:52:53

W tym roku dużo się słyszy o zgnilcu, ale chyba mniej o warrozie. Mam rację?

TOMI

2016-10-04 18:35:26

Może dlatego ze zgnilec nie występuje zbyt często a z warrozą mamy problemy cały czas , wiec temat nieco spowszedniał

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.