Portal Pszczelarski

Rój pszczół w centrum Olsztyna 2016

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie rójka rój pszczół w mieście

W centrum Olsztyna pojawił się rój pszczół. To już kolejny tego typu przypadek w tym roku. Interwencje podjęli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz miejscowy pszczelarz. 

Zgodnie z informacjami, które zostały zamieszczone na stronie internetowej olsztyńskiej Straży Miejskiej, 28 września 2016 do dyżurnego tych służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojawienia się roju pszczół przy ulicy Orłowicza. Informację przekazali zaniepokojeni mieszkańcy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na miejsce przebywania pszczół i potwierdzili słuszność zgłoszenia. Do pomocy w tej delikatnej operacji został wezwany pszczelarz, który usunął rój.

Strażnicy apelują, by w przypadku zaobserwowania pojawienia się roju nie usuwać go samodzielnie, ale wezwać odpowiednie służby, przede wszystkim dzwoniąc pod numer telefonu 986. Samodzielne działanie może mieć nieprzewidywalne skutki. W obecności roju należy zachować ostrożność. W Olsztynie w czerwcu podobne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Głowackiego, przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze wcześniej owady upodobały sobie sygnalizator świetlny w ścisłym centrum miasta. 

Opracowano na podstawie:
Portal Straży Miejskiej w Olsztynie, Rój pszczół przy ulicy Orłowicza, http://strazmiejska.olsztyn.pl/art,276,roj-pszczol-przy-ulicy-orlowicza, data publikacji: 2016.09.28, data odczytu: 2016.09.29.
Olsztyn.com.pl, Usuwali rój pszczół przy Orłowicza, http://www.olsztyn.com.pl/artykul,usuwali-roj-pszczol-przy-orlowicza,21763.html, data publikacji: 2016.09.29, data odczytu: 2016.09.29.Liczba wyświetleń artykułu: 2720

Komentarze z forum pszczelarskiego

arek

2016-09-30 10:26:32

To chyba dość niespotykane zjawisko jak na tę porę roku!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.