Portal Pszczelarski

Rój pszczół w centrum Olsztyna 2016

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie rójka rój pszczół w mieście

W centrum Olsztyna pojawił się rój pszczół. To już kolejny tego typu przypadek w tym roku. Interwencje podjęli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz miejscowy pszczelarz. 

Zgodnie z informacjami, które zostały zamieszczone na stronie internetowej olsztyńskiej Straży Miejskiej, 28 września 2016 do dyżurnego tych służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojawienia się roju pszczół przy ulicy Orłowicza. Informację przekazali zaniepokojeni mieszkańcy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na miejsce przebywania pszczół i potwierdzili słuszność zgłoszenia. Do pomocy w tej delikatnej operacji został wezwany pszczelarz, który usunął rój.

Strażnicy apelują, by w przypadku zaobserwowania pojawienia się roju nie usuwać go samodzielnie, ale wezwać odpowiednie służby, przede wszystkim dzwoniąc pod numer telefonu 986. Samodzielne działanie może mieć nieprzewidywalne skutki. W obecności roju należy zachować ostrożność. W Olsztynie w czerwcu podobne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Głowackiego, przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze wcześniej owady upodobały sobie sygnalizator świetlny w ścisłym centrum miasta. 

Opracowano na podstawie:
Portal Straży Miejskiej w Olsztynie, Rój pszczół przy ulicy Orłowicza, http://strazmiejska.olsztyn.pl/art,276,roj-pszczol-przy-ulicy-orlowicza, data publikacji: 2016.09.28, data odczytu: 2016.09.29.
Olsztyn.com.pl, Usuwali rój pszczół przy Orłowicza, http://www.olsztyn.com.pl/artykul,usuwali-roj-pszczol-przy-orlowicza,21763.html, data publikacji: 2016.09.29, data odczytu: 2016.09.29.Liczba wyświetleń artykułu: 3381

Komentarze z forum pszczelarskiego

arek 2016-09-30 10:26:32

To chyba dość niespotykane zjawisko jak na tę porę roku!  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Kurczak w różowej marynacie

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim