Portal Pszczelarski

Pomoc prawna dla pszczelarza z Zawoi

pszczelarstwo małopolskie Czesław Kudzia likwidacja uli pszczelarz z Zawoi Paweł A. Król

Ciąg dalszy historii Czesława Kudzia, pszczelarza z Zawoi, któremu Sąd nakazał usunięcie jego uli, ponieważ przeszkadzały one sąsiadom. Zgłasza się coraz więcej osób oferujących mu pomoc prawną i finansową. 

Jak na swoich łamach informuje Gazeta Wyborcza Kraków, do jej redakcji zgłaszają się osoby prywatne chcące wspomóc w walce o pszczoły hodowcę z 40-letnim stażem. Ponieważ Czesław Kudzia planuje odwołanie się od wyroku Sądu w Suchej Beskidzkiej, swoją pomoc już zaoferował adwokat Paweł A. Król z Krakowa. Zgodnie z jego słowami, zapowiedział on nieodpłatną pomoc właścicielowi pasieki w walce z absurdalną decyzją wymiaru sprawiedliwości. Mecenas odwołuje się do wartości związanych z poszanowaniem przyrody. 

Ta sprawa odbiła się w mediach głośnym echem. Podniosły się liczne głosy miłośników pszczół, którzy są gotowi wspomóc pszczelarza także w zakresie finansowym, niezbędnym do pokrycia kosztów procesów sądowych. Wiele osób wyraża swoje oburzenie z powodu postępowania sąsiadów, którym przeszkadzały ule, a także z powodu decyzji sądu pierwszej instancji, który nakazał usunięcie dwudziestu uli. W lawinie krytyki trudno znaleźć chociaż pojedyncze opinie solidaryzujące się z sąsiadami i popierające nieprawomocny wyrok. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Kraków, Z pomocą pszczelarzowi, któremu sąd nakazał usunięcie pasieki, http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20761992,z-pomoca-pszczelarzowi-ktoremu-sad-nakazal-usuniecie-pasieki.html, data publikacji: 2016.09.28, data odczytu: 2016.09.29.

Zobacz również:

Wyrok ws. likwidacji uli przez pszczelarza z Zawoi 2017

Likwidacja uli pszczelarza z Zawoi 2016

Wyrok Sądu ws. usunięcia uli pszczelarza z Zawoi 2016Liczba wyświetleń artykułu: 2508

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi