Portal Pszczelarski

Pomoc prawna dla pszczelarza z Zawoi

pszczelarstwo małopolskie Czesław Kudzia likwidacja uli pszczelarz z Zawoi Paweł A. Król

Ciąg dalszy historii Czesława Kudzia, pszczelarza z Zawoi, któremu Sąd nakazał usunięcie jego uli, ponieważ przeszkadzały one sąsiadom. Zgłasza się coraz więcej osób oferujących mu pomoc prawną i finansową. 

Jak na swoich łamach informuje Gazeta Wyborcza Kraków, do jej redakcji zgłaszają się osoby prywatne chcące wspomóc w walce o pszczoły hodowcę z 40-letnim stażem. Ponieważ Czesław Kudzia planuje odwołanie się od wyroku Sądu w Suchej Beskidzkiej, swoją pomoc już zaoferował adwokat Paweł A. Król z Krakowa. Zgodnie z jego słowami, zapowiedział on nieodpłatną pomoc właścicielowi pasieki w walce z absurdalną decyzją wymiaru sprawiedliwości. Mecenas odwołuje się do wartości związanych z poszanowaniem przyrody. 

Ta sprawa odbiła się w mediach głośnym echem. Podniosły się liczne głosy miłośników pszczół, którzy są gotowi wspomóc pszczelarza także w zakresie finansowym, niezbędnym do pokrycia kosztów procesów sądowych. Wiele osób wyraża swoje oburzenie z powodu postępowania sąsiadów, którym przeszkadzały ule, a także z powodu decyzji sądu pierwszej instancji, który nakazał usunięcie dwudziestu uli. W lawinie krytyki trudno znaleźć chociaż pojedyncze opinie solidaryzujące się z sąsiadami i popierające nieprawomocny wyrok. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Kraków, Z pomocą pszczelarzowi, któremu sąd nakazał usunięcie pasieki, http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20761992,z-pomoca-pszczelarzowi-ktoremu-sad-nakazal-usuniecie-pasieki.html, data publikacji: 2016.09.28, data odczytu: 2016.09.29.

Zobacz również:

Wyrok ws. likwidacji uli przez pszczelarza z Zawoi 2017

Likwidacja uli pszczelarza z Zawoi 2016

Wyrok Sądu ws. usunięcia uli pszczelarza z Zawoi 2016Liczba wyświetleń artykułu: 2317

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.