Portal Pszczelarski

Wystawa pszczelarska w Drawsku Pomorskim 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo zachodniopomorskie wystawa pszczelarska CCD Łowcy Miodu Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim

Kolejna akcja edukacyjna związana z CCD, czyli zespołem masowego ginięcia pszczoły miodnej tym razem miała miejsce w Drawsku Pomorskim. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się także wiele na temat samej pracy pszczelarza. 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez portal Drawskie Strony Internetowe, w piątek 23 września 2016 roku w drawskim centrum kultury zostało zorganizowane spotkanie o charakterze edukacyjnym. Inicjatorami tej akcji był prezydent Drawska Pomorskiego oraz miejscowe Koło Pszczelarzy. Trzy spotkania były przeznaczone dla dzieci i młodzieży zainteresowanych etapami produkcji miodu.

Spotkania podzielono na dwie części. Pierwszą stanowił seans filmu "Łowcy Miodu", który powstał w zeszłym roku i przedstawia szczegóły życia pszczelej rodziny oraz niebezpieczeństwa związane z wymieraniem tych owadów. Niejako kontynuacje filmu stanowiła przygotowana wystawa sprzętu pszczelarskiego. Miłośnicy pszczół zrzeszeni w Kole opowiadali zainteresowanym o szczegółach swojej pracy, a także prezentowali działanie poszczególnych akcesoriów. Drugą częścią spotkania w Drawsku Pomorskim był słodki poczęstunek, na który składały się miodu z lokalnych pasiek. Każda osoba odwiedzająca wystawę w tym dniu, otrzymała do domu słoiczek z miodem drawskim, lokalnie pozyskiwanym. 

Opracowano na podstawie:
Drawskie Strony Internetowe, Spotkanie z drawskim miodem. Czyli o tym, jak ratować pszczoły, http://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/4324-spotkanie-z-drawskim-miodem-czyli-o-tym-jak-ratowac-pszczoly, data publikacji: 2016.09.26, data odczytu: 2016.09.28.Liczba wyświetleń artykułu: 1075

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.