Portal Pszczelarski

Wystawa pszczelarska w Drawsku Pomorskim 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo zachodniopomorskie wystawa pszczelarska CCD Łowcy Miodu Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim

Kolejna akcja edukacyjna związana z CCD, czyli zespołem masowego ginięcia pszczoły miodnej tym razem miała miejsce w Drawsku Pomorskim. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się także wiele na temat samej pracy pszczelarza. 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez portal Drawskie Strony Internetowe, w piątek 23 września 2016 roku w drawskim centrum kultury zostało zorganizowane spotkanie o charakterze edukacyjnym. Inicjatorami tej akcji był prezydent Drawska Pomorskiego oraz miejscowe Koło Pszczelarzy. Trzy spotkania były przeznaczone dla dzieci i młodzieży zainteresowanych etapami produkcji miodu.

Spotkania podzielono na dwie części. Pierwszą stanowił seans filmu "Łowcy Miodu", który powstał w zeszłym roku i przedstawia szczegóły życia pszczelej rodziny oraz niebezpieczeństwa związane z wymieraniem tych owadów. Niejako kontynuacje filmu stanowiła przygotowana wystawa sprzętu pszczelarskiego. Miłośnicy pszczół zrzeszeni w Kole opowiadali zainteresowanym o szczegółach swojej pracy, a także prezentowali działanie poszczególnych akcesoriów. Drugą częścią spotkania w Drawsku Pomorskim był słodki poczęstunek, na który składały się miodu z lokalnych pasiek. Każda osoba odwiedzająca wystawę w tym dniu, otrzymała do domu słoiczek z miodem drawskim, lokalnie pozyskiwanym. 

Opracowano na podstawie:
Drawskie Strony Internetowe, Spotkanie z drawskim miodem. Czyli o tym, jak ratować pszczoły, http://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/4324-spotkanie-z-drawskim-miodem-czyli-o-tym-jak-ratowac-pszczoly, data publikacji: 2016.09.26, data odczytu: 2016.09.28.Liczba wyświetleń artykułu: 1529

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Marchewka z jabłkiem i miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Pierniczki świąteczne z miodem