Portal Pszczelarski

Wystawa o roli pszczół w Tarnobrzegu 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska październik 2016 2016 Tarnobrzeg pszczelarstwo podkarpackie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

Wystawa o roli pszczół w środowisku odbywa się właśnie w Tarnobrzegu. Ma ona charakter edukacyjny i służy informowaniu dorosłych i dzieci na temat etapów produkcji miodu i zapylania roślin przez pszczoły. 

Zgodnie z informacjami, jakie podaje portal echodnia.eu, wystawa potrwa jeszcze przez dwa tygodnie. Odbywa się ona w Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. W pomieszczeniach wystawienniczych umieszczono kilka dużych plansz, które zostały wypożyczone przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. Kolorowe plansze w bardzo przejrzysty sposób prezentują treści. 

W trakcie wystawy zwiedzający dowiedzą się wiele na temat procesu tworzenia miodu oraz zapylania roślin przez pszczoły. Niemniej ważne są informacje związane z właściwościami propolisu, mleczka pszczelego i wosku, i sposobów ich wykorzystania w apiterapii. Odbiorcami wystawy są osoby w różnym wieku. Pracownicy Centrum chętnie udzielają dodatkowych informacji i rozwiewają pojawiające się wątpliwości. To już kolejna propozycja edukacyjna, mająca zwiększyć społeczną wrażliwość na rolę pszczół. 

Opracowano na podstawie:
Echodnia.eu, Tarnobrzeg. Wystawa o roli pszczół w środowisku w Centrum Natura 2000, http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/a/tarnobrzeg-wystawa-o-roli-pszczol-w-srodowisku-w-centrum-natura-2000,10675164/, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.09.27.Liczba wyświetleń artykułu: 1423

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem