Portal Pszczelarski

Wystawa o roli pszczół w Tarnobrzegu 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska październik 2016 2016 Tarnobrzeg pszczelarstwo podkarpackie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

Wystawa o roli pszczół w środowisku odbywa się właśnie w Tarnobrzegu. Ma ona charakter edukacyjny i służy informowaniu dorosłych i dzieci na temat etapów produkcji miodu i zapylania roślin przez pszczoły. 

Zgodnie z informacjami, jakie podaje portal echodnia.eu, wystawa potrwa jeszcze przez dwa tygodnie. Odbywa się ona w Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. W pomieszczeniach wystawienniczych umieszczono kilka dużych plansz, które zostały wypożyczone przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. Kolorowe plansze w bardzo przejrzysty sposób prezentują treści. 

W trakcie wystawy zwiedzający dowiedzą się wiele na temat procesu tworzenia miodu oraz zapylania roślin przez pszczoły. Niemniej ważne są informacje związane z właściwościami propolisu, mleczka pszczelego i wosku, i sposobów ich wykorzystania w apiterapii. Odbiorcami wystawy są osoby w różnym wieku. Pracownicy Centrum chętnie udzielają dodatkowych informacji i rozwiewają pojawiające się wątpliwości. To już kolejna propozycja edukacyjna, mająca zwiększyć społeczną wrażliwość na rolę pszczół. 

Opracowano na podstawie:
Echodnia.eu, Tarnobrzeg. Wystawa o roli pszczół w środowisku w Centrum Natura 2000, http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/a/tarnobrzeg-wystawa-o-roli-pszczol-w-srodowisku-w-centrum-natura-2000,10675164/, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.09.27.Liczba wyświetleń artykułu: 1296

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Spadź a wytwórcy spadzi Cz. 2.

Kwas mlekowy - lek na warrozę

Pszczelarstwo – pasja czy praca?

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie