Portal Pszczelarski

Wystawa o roli pszczół w Tarnobrzegu 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska październik 2016 2016 Tarnobrzeg pszczelarstwo podkarpackie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

Wystawa o roli pszczół w środowisku odbywa się właśnie w Tarnobrzegu. Ma ona charakter edukacyjny i służy informowaniu dorosłych i dzieci na temat etapów produkcji miodu i zapylania roślin przez pszczoły. 

Zgodnie z informacjami, jakie podaje portal echodnia.eu, wystawa potrwa jeszcze przez dwa tygodnie. Odbywa się ona w Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. W pomieszczeniach wystawienniczych umieszczono kilka dużych plansz, które zostały wypożyczone przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. Kolorowe plansze w bardzo przejrzysty sposób prezentują treści. 

W trakcie wystawy zwiedzający dowiedzą się wiele na temat procesu tworzenia miodu oraz zapylania roślin przez pszczoły. Niemniej ważne są informacje związane z właściwościami propolisu, mleczka pszczelego i wosku, i sposobów ich wykorzystania w apiterapii. Odbiorcami wystawy są osoby w różnym wieku. Pracownicy Centrum chętnie udzielają dodatkowych informacji i rozwiewają pojawiające się wątpliwości. To już kolejna propozycja edukacyjna, mająca zwiększyć społeczną wrażliwość na rolę pszczół. 

Opracowano na podstawie:
Echodnia.eu, Tarnobrzeg. Wystawa o roli pszczół w środowisku w Centrum Natura 2000, http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/a/tarnobrzeg-wystawa-o-roli-pszczol-w-srodowisku-w-centrum-natura-2000,10675164/, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.09.27.Liczba wyświetleń artykułu: 1490

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele