Portal Pszczelarski

IV Święto Plonów. Targi Miodów

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie pszczelarstwo opolskie październik 2016 2016 Opole IV Święto Plonów. Targi Miodów Święto Plonów. Targi Miodów

Muzeum Wsi Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na "IV Święto Plonów. Targi Miodów", które odbędzie się 2 października 2016 r.

Program wydarzenia pn. IV Święto Plonów. Targi Miodów:

2.10.2016 r. (niedziela)

10:00-18:00

- Jesienny kram - sprzedaż miodów, wyrobów pszczelich oraz ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła 
- Dawniej na śląskiej wsi - pokazy i prezentacje tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego: kowalstwa, rzeźby w drewnie, wyplatania koszy wiklinowych, garncarstwa, haftu krzyżykowego, wyrobu łyżek, przędzenia na kołowrotku i obróbki wełny, cerowania i inne (ekspozycja) 
- Świat w kwiaty malowany czyli Folkdizajn po śląsku - pokaz zdobienia przedmiotów codziennego użytku w tradycyjne wzory opolskie (chałupa Wełna) 
- W zabytkowej pasiece czyli słów kilka o pszczołach i miodzie - spotkanie z pszczelarzem 
- Obraz w drewnie wypalany – pokaz wypalania obrazów w drewnie 
- W kurniku i gołębniku - prezentacja hodowców drobnego inwentarza (łąka obok zagrody Wełna) 
- Z pracowni muzealnego konserwatora - pokaz konserwacji zabytkowej bryczki (zagroda młyńska) 

11:00-17:00 
- Wieniec z kłosów spleciony - pokaz wykonywania korony Dożynkowej (stodoła w zagrodzie młyńskiej) 
- Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - warsztaty dla najmłodszych (z przerwami) 
- Do chleba i nieba, sto cnót człeku trzeba - pokaz zdobienia chleba dożynkowego i bułgarskiego (izba w chałupie Stary Las) 
- Jesień w kuchni i ogrodzie - pokazy kulinarne: gotowanie żurku, smażenie placków i konfitur, pieczenie ziemniaków w popiele itp. (ekspozycja) 

12:00 - Porcelana Malowana - ogłoszenie wyników V Wojewódzkiego Konkursu Malowania Porcelany (sala audiowizualna w budynku administracyjnym, otwarcie wystawy pokonkursowej)

12:00-16:00 - Ziarnko do ziarnka - wypieki chleba w zabytkowym piecu (piec piekarski z Rudziczki) 

12:00-17:00 - Plenerowe występy zespołów folklorystycznych (ekspozycja muzeum)

13:00-13:30 - Bioróżnorodne Opolskie - wręczenie nagród laureatom konkursu w kategorii Opolskie kwitnące na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie Województwa Opolskiego oraz otwarcie wystawy pokonkursowej (sala audiowizualna w budynku administracyjnym) 

13:30-14:20 - Część 1 Od Lwowa do Opola - przyśpiewki i tradycje weselne, prezentacja muzyczna w wykonaniu rodziny Urbaniaków i przyjaciół (zagroda nyska)

14:30 - Plon niesiemy, plon! - korowód dożynkowy w wykonaniu zespołów folklorystycznych oraz pracowników Muzeum Wsi Opolskiej (start przy budynku administracyjnym)

15:00-15:30 - W drewnianym kościele - nabożeństwo z symbolicznym poświęceniem plonów (kościół św. Katarzyny z Gręboszowa) 

15:30-16:30 - Część 2 Od Lwowa do Opola - przyśpiewki i tradycje weselne, prezentacja muzyczna w wykonaniu rodziny Urbaniaków i przyjaciół (zagroda nyska) 

 

Oficjalny plakat wydarzenia:

Zobacz również:

IV Święto Plonów. Targi Miodów - relacja z wydarzenia

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1642

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch

2016-09-28 08:07:58

Blisko mnie, tylko dlaczego nic o tym nie słyszałem wcześniej, a dopiero przeczytałem pierwszy raz tutaj?

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.