Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

IV Święto Plonów. Targi Miodów

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie pszczelarstwo opolskie październik 2016 2016 Opole IV Święto Plonów. Targi Miodów Święto Plonów. Targi Miodów

Muzeum Wsi Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na "IV Święto Plonów. Targi Miodów", które odbędzie się 2 października 2016 r.

Program wydarzenia pn. IV Święto Plonów. Targi Miodów:

2.10.2016 r. (niedziela)

10:00-18:00

- Jesienny kram - sprzedaż miodów, wyrobów pszczelich oraz ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła 
- Dawniej na śląskiej wsi - pokazy i prezentacje tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego: kowalstwa, rzeźby w drewnie, wyplatania koszy wiklinowych, garncarstwa, haftu krzyżykowego, wyrobu łyżek, przędzenia na kołowrotku i obróbki wełny, cerowania i inne (ekspozycja) 
- Świat w kwiaty malowany czyli Folkdizajn po śląsku - pokaz zdobienia przedmiotów codziennego użytku w tradycyjne wzory opolskie (chałupa Wełna) 
- W zabytkowej pasiece czyli słów kilka o pszczołach i miodzie - spotkanie z pszczelarzem 
- Obraz w drewnie wypalany – pokaz wypalania obrazów w drewnie 
- W kurniku i gołębniku - prezentacja hodowców drobnego inwentarza (łąka obok zagrody Wełna) 
- Z pracowni muzealnego konserwatora - pokaz konserwacji zabytkowej bryczki (zagroda młyńska) 

11:00-17:00 
- Wieniec z kłosów spleciony - pokaz wykonywania korony Dożynkowej (stodoła w zagrodzie młyńskiej) 
- Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - warsztaty dla najmłodszych (z przerwami) 
- Do chleba i nieba, sto cnót człeku trzeba - pokaz zdobienia chleba dożynkowego i bułgarskiego (izba w chałupie Stary Las) 
- Jesień w kuchni i ogrodzie - pokazy kulinarne: gotowanie żurku, smażenie placków i konfitur, pieczenie ziemniaków w popiele itp. (ekspozycja) 

12:00 - Porcelana Malowana - ogłoszenie wyników V Wojewódzkiego Konkursu Malowania Porcelany (sala audiowizualna w budynku administracyjnym, otwarcie wystawy pokonkursowej)

12:00-16:00 - Ziarnko do ziarnka - wypieki chleba w zabytkowym piecu (piec piekarski z Rudziczki) 

12:00-17:00 - Plenerowe występy zespołów folklorystycznych (ekspozycja muzeum)

13:00-13:30 - Bioróżnorodne Opolskie - wręczenie nagród laureatom konkursu w kategorii Opolskie kwitnące na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie Województwa Opolskiego oraz otwarcie wystawy pokonkursowej (sala audiowizualna w budynku administracyjnym) 

13:30-14:20 - Część 1 Od Lwowa do Opola - przyśpiewki i tradycje weselne, prezentacja muzyczna w wykonaniu rodziny Urbaniaków i przyjaciół (zagroda nyska)

14:30 - Plon niesiemy, plon! - korowód dożynkowy w wykonaniu zespołów folklorystycznych oraz pracowników Muzeum Wsi Opolskiej (start przy budynku administracyjnym)

15:00-15:30 - W drewnianym kościele - nabożeństwo z symbolicznym poświęceniem plonów (kościół św. Katarzyny z Gręboszowa) 

15:30-16:30 - Część 2 Od Lwowa do Opola - przyśpiewki i tradycje weselne, prezentacja muzyczna w wykonaniu rodziny Urbaniaków i przyjaciół (zagroda nyska) 

 

Oficjalny plakat wydarzenia:

Zobacz również:

IV Święto Plonów. Targi Miodów - relacja z wydarzenia

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2048

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch 2016-09-28 08:07:58

Blisko mnie, tylko dlaczego nic o tym nie słyszałem wcześniej, a dopiero przeczytałem pierwszy raz tutaj?  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich