Portal Pszczelarski

XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie

Źródło informacji: muzeumwsiopolskiej.pl/news/jesienne-targi-sztuki-ludowej-targi-pszczelarskie

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie pszczelarstwo opolskie październik 2016 2016 Opole XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie Pasieka Wędrowna Maja

Muzeum Wsi Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na imprezę plenerową na terenie muzeum, która odbędzie się pod nazwą: "XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie" i będzie mieć miejsce 7 października 2016 r.

Program wydarzenia pn. XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie:

7.10.2016 r. (piątek)

10:00-18:00
a) Udostępnione do zwiedzania ekspozycje stałe oraz wystawy czasowe, w tym:
- Kościoły Drewniane na Górnym Śląsku;
- Marian Kaczanek vs Jan Kawecki (spichlerz z Grudyni);
- Bierkowickie koloryty - poplenerowa wystawa Grupy AKWARELE z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (spichlerz z Głogówka) 

b) 
- Ginące zawody: warsztat rzeźbiarza, kowala, stolarza, wikliniarza, garncarza;
- Pokazy: przędzenia na kołowrotku, tkania na krosnach, nanoszenia wzoru klockowego na tkaninę, wykonywanie lalek w strojach ludowych (ekspozycja muzeum) 

c) Oferta handlowa i gastronomiczna: wyroby ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła, produkty pszczele, rękodzieło, wyroby spożywcze (ekspozycja muzeum)

11:30-16:30 - Jesień w wiejskiej kuchni - Prezentacje smażenia konfitur, pieczenia podpłomyków, gotowania żurku, pieczenia jabłek, wypiek chleba, gotowanie wodzionki, kompotu (Kozuby, Stary Las, Kamieniec, piec z Rudziczki) 

12:00-17:00 - Występy plenerowe zespołów folklorystycznych: Przysieczanki z Przysieczy, Dzióbki z Biestrzynnika, Jutrzenka z Grodźca, Babie lato z Ozimka, Kupskie Echo z Kup, Ligockie Wrzosy (ekspozycja muzeum) 

12:00-13:00 - Malowana opolska porcelana: Wręczenie nagród laureatom I Wojewódzkiego Konkursu Malowania Porcelany Opolskiej oraz otwarcie wystawy pokonkursowej (sala audiowizualna) 

12:00-14:00 - Kasztaniaki i inne cudaki: warsztaty plastyczne dla dzieci oraz gry i zabawy ruchowe przygotowane przez Koło Naukowe Animatorówi Arteterapeutów Synestezja (zagroda Młyńska, w przypadku opadów deszczu nowy budynek administracyjny) 

13:00-14:00 - Tajniki pozyskiwania miodu: Prezentacja wirowania i kremowania miodu wraz z degustacją prowadzone przez Pasiekę Wędrowną Maja z Łosiowa 

14:00-14:30 - Ej, coż mi to tukej za wesele bandzie?! - prezentacja pieśni weselnych w wykonaniu zespołu śpiewu tradycyjnego Niezłe Ziółka z Opola 

13:30-14:00 - Pszczelarstwo i bartnictwo na dawnej wsi śląskiej – prelekcja B. Jasińskiego w ramach Spotkań z kultura ludową (sala audiowizualna, nowy budynek administracyjny) 

15:00-15:45 - Nabożeństwo różańcowe przy współudziale Chóru DFK Cantabiles (kościół z Gręboszowa) 

16:00-17:00 - Nie jestem z tego świata... - kameralny koncert piosenki autorskiej w wykonaniu Basi Beuth z zespołem w ramach IV Jesiennych spotkań z poezją (stodoła w zagrodzie Stary Las) 

Organizator zastrzega możliwość nieznacznego przesunięcia godzin występów ze względu na plenerowy charakter imprezy.

 

Koszt udziału w wydarzeniu:

Ceny biletów: normalny (10 zł), ulgowy (5 zł), przedszkolny (1 zł)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1387

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.