Portal Pszczelarski

XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie

Źródło informacji: muzeumwsiopolskiej.pl/news/jesienne-targi-sztuki-ludowej-targi-pszczelarskie

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie pszczelarstwo opolskie październik 2016 2016 Opole XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie Pasieka Wędrowna Maja

Muzeum Wsi Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na imprezę plenerową na terenie muzeum, która odbędzie się pod nazwą: "XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie" i będzie mieć miejsce 7 października 2016 r.

Program wydarzenia pn. XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej. Targi Pszczelarskie:

7.10.2016 r. (piątek)

10:00-18:00
a) Udostępnione do zwiedzania ekspozycje stałe oraz wystawy czasowe, w tym:
- Kościoły Drewniane na Górnym Śląsku;
- Marian Kaczanek vs Jan Kawecki (spichlerz z Grudyni);
- Bierkowickie koloryty - poplenerowa wystawa Grupy AKWARELE z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (spichlerz z Głogówka) 

b) 
- Ginące zawody: warsztat rzeźbiarza, kowala, stolarza, wikliniarza, garncarza;
- Pokazy: przędzenia na kołowrotku, tkania na krosnach, nanoszenia wzoru klockowego na tkaninę, wykonywanie lalek w strojach ludowych (ekspozycja muzeum) 

c) Oferta handlowa i gastronomiczna: wyroby ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła, produkty pszczele, rękodzieło, wyroby spożywcze (ekspozycja muzeum)

11:30-16:30 - Jesień w wiejskiej kuchni - Prezentacje smażenia konfitur, pieczenia podpłomyków, gotowania żurku, pieczenia jabłek, wypiek chleba, gotowanie wodzionki, kompotu (Kozuby, Stary Las, Kamieniec, piec z Rudziczki) 

12:00-17:00 - Występy plenerowe zespołów folklorystycznych: Przysieczanki z Przysieczy, Dzióbki z Biestrzynnika, Jutrzenka z Grodźca, Babie lato z Ozimka, Kupskie Echo z Kup, Ligockie Wrzosy (ekspozycja muzeum) 

12:00-13:00 - Malowana opolska porcelana: Wręczenie nagród laureatom I Wojewódzkiego Konkursu Malowania Porcelany Opolskiej oraz otwarcie wystawy pokonkursowej (sala audiowizualna) 

12:00-14:00 - Kasztaniaki i inne cudaki: warsztaty plastyczne dla dzieci oraz gry i zabawy ruchowe przygotowane przez Koło Naukowe Animatorówi Arteterapeutów Synestezja (zagroda Młyńska, w przypadku opadów deszczu nowy budynek administracyjny) 

13:00-14:00 - Tajniki pozyskiwania miodu: Prezentacja wirowania i kremowania miodu wraz z degustacją prowadzone przez Pasiekę Wędrowną Maja z Łosiowa 

14:00-14:30 - Ej, coż mi to tukej za wesele bandzie?! - prezentacja pieśni weselnych w wykonaniu zespołu śpiewu tradycyjnego Niezłe Ziółka z Opola 

13:30-14:00 - Pszczelarstwo i bartnictwo na dawnej wsi śląskiej – prelekcja B. Jasińskiego w ramach Spotkań z kultura ludową (sala audiowizualna, nowy budynek administracyjny) 

15:00-15:45 - Nabożeństwo różańcowe przy współudziale Chóru DFK Cantabiles (kościół z Gręboszowa) 

16:00-17:00 - Nie jestem z tego świata... - kameralny koncert piosenki autorskiej w wykonaniu Basi Beuth z zespołem w ramach IV Jesiennych spotkań z poezją (stodoła w zagrodzie Stary Las) 

Organizator zastrzega możliwość nieznacznego przesunięcia godzin występów ze względu na plenerowy charakter imprezy.

 

Koszt udziału w wydarzeniu:

Ceny biletów: normalny (10 zł), ulgowy (5 zł), przedszkolny (1 zł)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1750

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim