Portal Pszczelarski

Ule na dachach hipermarketów Carrefour w Warszawie 2016

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie ule na hipermarketach ule Carrefour Polska Pszczelarz Kozacki

Carrefour Polska na dachach swoich wielkopowierzchniowych sklepów otworzył łącznie 15 uli. Tego typu działanie wynika bezpośrednio z jednego z filarów polityki sieci, związanego z ochroną bioróżnorodności. 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu AgroPolska, w sierpniu na dachach pięciu sklepów należących do sieci, zostały zainstalowane odpowiednie hotele dla tych bardzo pożytecznych owadów. Na razie zostały one umieszczone tylko w stolicy kraju. Być może akcja zostanie poszerzona także na inne obszary. 

Barbara Kowalska, senior menedżer ds. jakości i rozwoju trwałego w Carrefour Polska, zauważyła że ta inicjatywa związana jest z troską o coraz bardziej zanikającą bioróżnorodność.

Miejmy nadzieję, że tego typu inicjatywa nie pozostanie jedynie posunięciem marketingowym, a stale podejmowaną przez różnego typu firmy formą aktywności ekologicznej. Jak pokazuje doświadczenie, miejskie pszczoły nie tylko w Warszawie radzą sobie bardzo dobrze. W samej stolicy znajduje się jak na razie 400 uli. Akcje zakładania uli na dachach lub w ogrodach budynków użyteczności publicznej to jasna wskazówka na temat konieczności stworzenia zrównoważonych miast, które pomimo urbanizacji, nie będą zapominały o potrzebach zwierząt, zwłaszcza tak pożytecznych jak pszczoły. Każdy ul w przestrzeni miejskiej posiada również walor edukacyjny. 

Partnerem inicjatywy jest firma Pszczelarz Kozacki. Patronem akcji został UNEP/GRID Warszawa. 

Opracowano na podstawie:
AgroPolska, Znana sieć sklepów otwiera hotele dla pszczół, http://www.agropolska.pl/o-firmach/znana-siec-sklepow-otwiera-hotele-dla-pszczol,658.html, data publikacji: 2016.08.30, data odczytu: 2016.09.26.Liczba wyświetleń artykułu: 2029

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.