Portal Pszczelarski

Ule w ogrodzie warszawskiego hospicjum onkologicznego 2016

pszczelarstwo mazowieckie ule w ogrodzie hospicjum

Hospicjum onkologiczne to miejsce kojarzące się zdecydowanie smutno. Pracownicy i władze tej instytucji na warszawskim Ursynowie postanowili nieco zmodyfikować ten negatywny wizerunek i zdecydowali się na umieszczenie w ogrodzie otaczającym placówkę uli z pszczołami. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez regionalny portal Halo Ursynów, ule mają zostać postawione na terenie zielonym, w bliskiej odległości od budynków hospicjum. Aby zabezpieczyć mieszkańców okolicznych bloków, całość zostanie zabezpieczona poprzez zamontowanie na granicach pasieki wysokiej siatki. 

Na razie zaplanowano umieszczenie w tym miejscu czterech uli. Jak w rozmowie z portalem ujawniła Karolina Chojka-Bartoszko z hospicjum onkologicznego, opinie co do istnienia tej nietypowej pasieki są raczej przychylne. Ule zostaną umieszczone w miejscu bezpiecznym, w pewnej odległości od ulicy. Władze liczą również na promocję dla hospicjum. Na razie umieszczono już ostrzegawcze tabliczki na ogrodzeniu. Mieszkańcy nie sprzeciwiają się tym planom. Owady nie będą również w jakikolwiek sposób zagrażały pacjentom. 

Hospicjum, aby podreperować swoje finanse, planuje uruchomienie punktu sprzedaży swojego miejskiego miodu. Potrzeby placówki są bardzo duże. Na razie sezon pasieczny dobiega powoli do końca, więc prawdopodobnie nie uda się już w tym roku uruchomić pasieki. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal, w samej Warszawie zlokalizowanych jest blisko 400 uli. 

Opracowano na podstawie:
Halo Ursynów, Hospicjum onkologiczne stawia na… pszczoły! W ogrodzie pojawią się ule, http://www.haloursynow.pl/artykuly/hospicjum-onkologiczne-stawia-na-pszczoly-w-ogrodz,6570.htm, data publikacji: 2016.09.16, data odczytu: 2016.09.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1393

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie