Portal Pszczelarski

Ule w ogrodzie warszawskiego hospicjum onkologicznego 2016

pszczelarstwo mazowieckie ule w ogrodzie hospicjum

Hospicjum onkologiczne to miejsce kojarzące się zdecydowanie smutno. Pracownicy i władze tej instytucji na warszawskim Ursynowie postanowili nieco zmodyfikować ten negatywny wizerunek i zdecydowali się na umieszczenie w ogrodzie otaczającym placówkę uli z pszczołami. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez regionalny portal Halo Ursynów, ule mają zostać postawione na terenie zielonym, w bliskiej odległości od budynków hospicjum. Aby zabezpieczyć mieszkańców okolicznych bloków, całość zostanie zabezpieczona poprzez zamontowanie na granicach pasieki wysokiej siatki. 

Na razie zaplanowano umieszczenie w tym miejscu czterech uli. Jak w rozmowie z portalem ujawniła Karolina Chojka-Bartoszko z hospicjum onkologicznego, opinie co do istnienia tej nietypowej pasieki są raczej przychylne. Ule zostaną umieszczone w miejscu bezpiecznym, w pewnej odległości od ulicy. Władze liczą również na promocję dla hospicjum. Na razie umieszczono już ostrzegawcze tabliczki na ogrodzeniu. Mieszkańcy nie sprzeciwiają się tym planom. Owady nie będą również w jakikolwiek sposób zagrażały pacjentom. 

Hospicjum, aby podreperować swoje finanse, planuje uruchomienie punktu sprzedaży swojego miejskiego miodu. Potrzeby placówki są bardzo duże. Na razie sezon pasieczny dobiega powoli do końca, więc prawdopodobnie nie uda się już w tym roku uruchomić pasieki. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal, w samej Warszawie zlokalizowanych jest blisko 400 uli. 

Opracowano na podstawie:
Halo Ursynów, Hospicjum onkologiczne stawia na… pszczoły! W ogrodzie pojawią się ule, http://www.haloursynow.pl/artykuly/hospicjum-onkologiczne-stawia-na-pszczoly-w-ogrodz,6570.htm, data publikacji: 2016.09.16, data odczytu: 2016.09.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1308

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.