Portal Pszczelarski

Szkolenie pszczelarskie w Brwinowie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo mazowieckie szkolenie pszczelarskie szkolenie pszczelarskie w Brwinowie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Henryk Kwiatkowski Zbigniew Kołtowski Krystyna Pohorecka Cezary Kruk

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (powiat pruszkowski), na zlecenie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Mazowieckiego, przeprowadziło w sezonie letnim aż dwa szkolenia związane bezpośrednio z pszczelarstwem. Oba miały zarówno wymiar teoretyczny, jak również praktyczny. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pierwsze ze szkoleń odbyło się w dniach 22-29 lipca 2016 roku. Jego odbiorcami zostały osoby, które w sposób amatorski zajmują się prowadzeniem własnych pasiek. Dni były wypełnione zarówno przez wykłady prowadzone przez ekspertów z tej dziedziny, jak również przez praktyczne zajęcia w pasiece Henryka Kwiatkowskiego w Wołominie. 

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie nie zapomniało również o potrzebach osób o wiedzy już nieco bardziej zaawansowanej. Dlatego w dniach 14-15 września do Centrum przyjechali doświadczeni pszczelarze oraz doradcy rolniczy. Zbigniew Kołtowski z Instytutu Ogrodnictwa Zakładu Pszczelnictwa w Puławach przekazał zainteresowanym pszczelarzom dużą dawkę wiedzy na temat pożytków pszczelich oraz gospodarki wędrownej. Krystyna Pohorecka z Instytutu Weterynarii w Puławach poprowadziła wykład na temat zdrowia pszczół i sposobów leczenia tych owadów. Natomiast Cezary Kruk przeszkolił pszczelarzy w zakresie doskonalenia genetycznego rodzin pszczelich oraz sposobów na wykorzystanie produktów pszczelich w apiterapii. Drugi dzień przeznaczono na wizytę w pasiece hodowlanej w Parzniewie.  

Szkolenia zostały przeprowadzone przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. 

Opracowano na podstawie:
Nowoczesna Farma, Relacja ze szkolenia – Chrońmy pszczoły – to się opłaca, http://nowoczesnafarma.pl/Relacja-ze-szkolenia---Chronmy-pszczoly---to-sie-oplaca.html, data publikacji: 2016.09.22, data odczytu: 2016.09.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1772

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.