Portal Pszczelarski

Pszczelarze-wolontariusze poszukiwani w Mikołowie

pszczelarstwo śląskie pszczelarz pszczelarz-wolontariusz Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie Łukasz Przybył crowdfunding

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby zająć się pszczelarstwem. Oprócz tradycyjnej opieki nad ulami, takie osoby miałyby również prowadzić warsztaty tematyczne dla dzieci i dorosłych. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Gazetę Wyborczą Katowice, przedsięwzięcie Ogrodu Botanicznego na Śląsku ma znaczenie nie tylko komercyjne, ale przede wszystkim edukacyjne. Pomysłodawcą całej akcji jest Łukasz Przybył. Pieniądze na cztery ule udało się zebrać dzięki zbiórce na portalu PolakPotrafi.pl (łącznie 4200 zł). Tym samym ten ogród dołączył do grona innych, na których obszarze znajdują się ule. 

Już w maju w pobliżu uli udało się przeprowadzić warsztaty, przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych. Pasieka miałaby szansę prężnie się rozwijać, niestety na przeszkodzie stoją ograniczone możliwości pszczelarzy zaangażowanych w projekt. 

Dlatego Ogród Botaniczny w Mikołowie poszukuje wolontariuszy, którzy mają pojęcie o pszczelarstwie i dysponują czasem wolnym. Zaplanowano, że kolejne szkolenia miałyby się odbyć już w 2017 roku. Wolontariusze przejdą przeszkolenie, a więc na początku wystarczy jedynie minimalna wiedza, chęci i brak uczulenia na pszczeli jad. Zgłaszać się można poprzez portal Facebook. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Katowice, Chcesz zostać pszczelarzem na Śląsku? Ule czekają, http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20653283,chcesz-zostac-pszczelarzem-na-slasku-ule-czekaja.html, data publikacji: 2016.09.06, data odczytu: 2016.09.26.
Strona pasieki edukacyjnej Skrzydlaci Przyjaciele na portalu Facebook, https://www.facebook.com/PszczolkiBzzLiczba wyświetleń artykułu: 2702

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-09-26 18:13:57

Nie za bardzo rozumiem. Ktoś pozyskał środki na projekt, nie mając osób, które są w stanie to zrealizować? Troszkę bez sensu... Gdybym wsparł taki projekt, pewnie bym był nieco oburzony.

lapsoft

2016-10-10 14:22:41

Nikt tu nie mówi, że projektu nie ma kto realizować!? Projekt jest realizowany od kwietnia 2016. Odbyło się już 10 bezpłatnych warsztatów pszczelarskich, w których brało udział ponad 500 osób. Wolontariusze (którzych zgłosiło się do tej pory pk 10 sób) zajmą się w roku 2017 realizacją dodatkowych zajęć związanych z popularyzacją pszczelarstwa, wiedzy o owadach, ekologia oraz ochroną zapylaczy. Warsztaty pszczelarskie będą się jednak odbywać jak do tej pory, jednak w dwóch pasiekach edukacyjnych na terenie dwóch ogrodów Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

blondynekkrk

2016-10-10 20:29:04

Hmmm no to może niewłaściwe wyciągnąłem wnioski. Generalnie cieszę się, że wszyscy stawiają na popularyzację pszczelarstwa i że są jeszcze osoby, które chcą przekazywać wiedzę innym. Niestety w tym artykule nie do końca zostało to dopowiedziane...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.