Portal Pszczelarski

Wrocławskie krasnoludki w pszczelich barwach 2016

Źródło: Materiały nadesłane przez organizatora

pszczelarstwo dolnośląskie Greenpeace Adoptuj Pszczołę Adoptuj Pszczołę 4 wrocławskie krasnoludki w pszczelich barwach

Wrocławskie krasnoludki postanowiły głośno wypowiedzieć się na temat trudnej sytuacji pszczół. W sobotę rano na większości rzeźb w rynku i okolicach pojawiły się pszczele akcenty. Wszystkiemu towarzyszy pytanie: "Jeśli pszczoły znikną z powierzchni ziemi, kto będzie zapylał warzywa i owoce? Krasnoludki?!". Wydarzenie zostało przygotowane przez wrocławskich wolontariuszy Greenpeace i ma zachęcić do udziału w kampanii "Adoptuj pszczołę" i pomagania pszczołom.

Akcja wolontariuszy Greenpeace - jak często w przypadku tej organizacji - sytuuje się na styku aktywizmu i działalności artystycznej. Za pomocą sugestywnych obrazów, dobrze widocznej interwencji w przestrzeni publicznej, wolontariusze chcą zwrócić uwagę na bardzo poważny problem, jakim jest trudna sytuacja pszczół i innych owadów zapylających wywołana działalnością człowieka - przede wszystkim stosowaniem szkodliwych pestycydów. Efekt jest tym silniejszy, że dotyczy lubianych przez wszystkich wrocławskich krasnali - atrakcji turystycznej i swoistego symbolu miasta.

- Pszczoły, podobnie jak krasnoludki, są niewielkie, ale bardzo ciężko pracują. Różni je od krasnoludków to, że realnie istnieją. Pytanie, jak długo, gdyż działalność człowieka w bardzo negatywny sposób wpływa na pszczoły - zarówno te hodowlane, jak i dziko żyjące. Likwidując łąki i nieużytki pozbawiamy je miejsc, w których mogą odżywiać się i mieszkać, tworząc duże uprawy monokulturowe, zubażamy ich dietę, a stosując szkodliwe pestycydy - po prostu je zabijamy. Czas to zmienić i zacząć pomagać pszczołom! Choćby poprzez stronę adoptujpszczole.pl - mówi Małgorzata Żukowska, koordynatorka wrocławskiej grupy Greenpeace.

Wolontariusze przebrali w nocy większość z ponad 280 wrocławskich krasnali na rynku i w okolicach. Instalacje będzie można oglądać przez całą sobotę (24.09.2016 r.) od godziny 8 do 20.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1478

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-09-24 21:31:39

Świetna inicjatywa choć można było się postarać o bardziej brązowe odcienie szalików dla krasnali :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.