Portal Pszczelarski

Pasieka szkoleniowa w Chotomowie 2016

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły pasieka pasieka szkoleniowa pasieka szkoleniowa w Chotomowie Marek Dudek

Niedawno powstałe Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły powzięło już pierwszo inicjatywę. Trwa budowa pasieki edukacyjno-szkoleniowej obok podstawówki w Chotomowie (powiat legionowski). 

Jak informuje lokalny serwis informacyjny powiatu legionowskiego miejscowa.pl, inicjatywę podjętą przez zapaleńców ze stowarzyszenia wsparły już lokalne władze samorządowe. Marek Dudek, który jest pasjonatem pszczelarstwa oraz kierownikiem inicjatywy, planuje że teren będzie ogrodzony. To niezbędne, ponieważ działka z pasieką sąsiaduje z lasem i ulem mogłyby zostać uszkodzone przez dziki. W planach jest pięć domków dla owadów, pomieszczenia na narzędzia oraz altana, która pozwoli na spokojną rozmowę pomiędzy miłośnikami pszczół. 

Warto zauważyć, że w ostatnich latach liczba pszczelarzy w okolicach wzrosła niemal dwukrotnie, od pięćdziesięciu do niemal stu. Co cieszy szczególnie, wielu jest wśród nich osób młodych, w których rodzinach nie ma tradycji posiadania pasieki, a mimo to chcą oni spróbować tego zawodu/hobby. 

Biorąc pod uwagę szczytny cel, chotomowska placówka została zasilona zarówno pieniędzmi pochodzącymi od władz powiatowych, jak i gminnych. Starosta Robert Wróbel powiedział, że w jego opinii jest to tym cenniejsza inicjatywa, że łączy w sobie edukację ekologiczną i ochronę przyrody. Pasieka ma uczyć początkujących pszczelarzy wszystkiego, co będzie konieczne do założenia własnych uli w przydomowym ogródku. Jeżeli wszystko się powiedzie, to pasieka szkoleniowa zacznie funkcjonować jeszcze tej jesieni. 

Opracowano na podstawie:
Miejscowa.pl, Słodka strona pszczelarstwa, http://www.miejscowa.pl/2016/09/23/slodka-strona-pszczelarstwa/, data publikacji: 2016.09.23, data odczytu: 2016.09.23.
Strona na portalu Facebook należąca do Stowarzyszenia Nasze Pszczoły, https://www.facebook.com/naszepszczoly/.



Liczba wyświetleń artykułu: 1759

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.