Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 4 - podsumowanie pierwszego tygodnia akcji

Źródło obrazka: youtube.com/watch?v=3FcFzpcU8z8

Adoptuj Pszczołę Adoptuj Pszczołę 4 akcja Greenpeace Greenpeace Katarzyna Jagiełło Wielki Spis Zapylaczy

Już po raz czwarty została zorganizowana akcja Greenpeace "Adoptuj pszczołę". Do tej pory swoich opiekunów-darczyńców zyskało już 35 tysięcy owadów. Akcja potrwa jeszcze przez trzy tygodnie. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Agrofakt, taka ilość adoptowanych owadów to wynik zaledwie tygodnia trwania przedsięwzięcia. Projekt ten pod względem swojego rozmachu jest największy w Polsce wśród akcji crowdfundingowych. Liczba darczyńców stale się powiększa. 

Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji Greenpeace, zwraca uwagę, że pszczoły swoją pracę na rzecz zapylania roślin wykonują całkowicie za darmo. Dzięki niej dostępnych jest tak wiele różnorodnych produktów spożywczych. Ludzie więc mają możliwość odwdzięczyć im się, przekazując symboliczne dwa złote na rzecz ich ochrony. Pieniądze te zostaną spożytkowane na szczytne cele, między innymi związane z kontynuacją wnikliwych badań na temat sytuacji tych owadów w Polsce. Efektem tego będą kolejne raporty przekazywane do mediów i polityków. Kontynuowane będą między innymi nowatorskie badania naukowe "Wielki Spis Zapylaczy", dotyczący pszczół miodnych i dziko żyjących. 

Organizatorzy akcji oraz uczestniczące w niej osoby mają nadzieję, że dzięki zebranym funduszom uda się uczynić z Polski kraj przyjazny dla owadów, wolny od substancji szkodzących nie tylko im, ale również ludziom. 

Opracowano na podstawie:
Agrofakt, Adoptuj pszczołę: 35 tys. adoptowanych owadów, https://www.agrofakt.pl/adoptuj-pszczole/, data publikacji: 2016.09.22, data odczytu: 2016.09.22.
Adoptuj Pszczołę, ADOPTUJ PSZCZOŁY I TWÓRZ Z NAMI POLSKĘ PRZYJAZNĄ PSZCZOŁOM!, https://adoptujpszczole.pl/?gppl, data odczytu: 2016.09.22.Liczba wyświetleń artykułu: 1289

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-09-23 07:57:52

Sukces murowany :)

arek

2016-09-24 08:14:23

Już ponad 40000 pszczół zostało adoptowanych, czyli Greenpeace zdobył 80000 zł. Nieźle. Ciekawe, czy jakby ktoś inny próbował w podobny sposób pozyskać finansowanie, to czy by się mu to udało...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.