Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 4 - podsumowanie pierwszego tygodnia akcji

Źródło obrazka: youtube.com/watch?v=3FcFzpcU8z8

Adoptuj Pszczołę Adoptuj Pszczołę 4 akcja Greenpeace Greenpeace Katarzyna Jagiełło Wielki Spis Zapylaczy

Już po raz czwarty została zorganizowana akcja Greenpeace "Adoptuj pszczołę". Do tej pory swoich opiekunów-darczyńców zyskało już 35 tysięcy owadów. Akcja potrwa jeszcze przez trzy tygodnie. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Agrofakt, taka ilość adoptowanych owadów to wynik zaledwie tygodnia trwania przedsięwzięcia. Projekt ten pod względem swojego rozmachu jest największy w Polsce wśród akcji crowdfundingowych. Liczba darczyńców stale się powiększa. 

Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji Greenpeace, zwraca uwagę, że pszczoły swoją pracę na rzecz zapylania roślin wykonują całkowicie za darmo. Dzięki niej dostępnych jest tak wiele różnorodnych produktów spożywczych. Ludzie więc mają możliwość odwdzięczyć im się, przekazując symboliczne dwa złote na rzecz ich ochrony. Pieniądze te zostaną spożytkowane na szczytne cele, między innymi związane z kontynuacją wnikliwych badań na temat sytuacji tych owadów w Polsce. Efektem tego będą kolejne raporty przekazywane do mediów i polityków. Kontynuowane będą między innymi nowatorskie badania naukowe "Wielki Spis Zapylaczy", dotyczący pszczół miodnych i dziko żyjących. 

Organizatorzy akcji oraz uczestniczące w niej osoby mają nadzieję, że dzięki zebranym funduszom uda się uczynić z Polski kraj przyjazny dla owadów, wolny od substancji szkodzących nie tylko im, ale również ludziom. 

Opracowano na podstawie:
Agrofakt, Adoptuj pszczołę: 35 tys. adoptowanych owadów, https://www.agrofakt.pl/adoptuj-pszczole/, data publikacji: 2016.09.22, data odczytu: 2016.09.22.
Adoptuj Pszczołę, ADOPTUJ PSZCZOŁY I TWÓRZ Z NAMI POLSKĘ PRZYJAZNĄ PSZCZOŁOM!, https://adoptujpszczole.pl/?gppl, data odczytu: 2016.09.22.Liczba wyświetleń artykułu: 1631

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-09-23 07:57:52

Sukces murowany :)

arek 2016-09-24 08:14:23

Już ponad 40000 pszczół zostało adoptowanych, czyli Greenpeace zdobył 80000 zł. Nieźle. Ciekawe, czy jakby ktoś inny próbował w podobny sposób pozyskać finansowanie, to czy by się mu to udało...  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli