Portal Pszczelarski

Legalna hodowla pszczół we Wrocławiu 2016

pszczelarstwo dolnośląskie pszczelarstwo miejskie pszczelarstwo miejskie we Wrocławiu

Pszczoły dołączyły do grona psów, kotów, czy drobiu i decyzją miejskich radnych hodowla tych zwierząt we Wrocławiu jest legalna. Co wcale nie znaczy, że uzyskanie zgody na postawienie ula na przykład na balkonie jest proste. 

Jak dowiedziało się Radio Eska, by uzyskać zgodę na pozwolenie założenia ula, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę dopuszczalne odległości. Nie może on stać bliżej niż 10 metrów od granicy działki oraz 30 metrów od najbliższych zabudowań. Podczas szukania miejsca na założenie pasieki należy wziąć pod uwagę także jej uciążliwość dla otoczenia. Marcin Lisiecki z Urzędu Miasta Wrocław zwraca uwagę również na konieczność zgłoszenia faktu postawienia ula lekarzowi weterynarii.

Decyzja radnych spotkała się z różnymi opiniami ze strony zapytanych przez reportera radia przechodniów. Część spośród nich uważa ten pomysł za trafiony. Jednak niektórzy obawiają się wzmożonej aktywności pszczół, która może zakończyć się użądleniem.

Paweł Migdał z Uniwersytetu Przyrodniczego zauważa, że by przyczynić się do ochrony miejskich owadów, przede wszystkim pszczół, nie trzeba od razu na własnym balkonie instalować ula. Czasami wystarczy sadzenie roślin miododajnych dla ozdoby, dzięki czemu nie zabraknie pokarmu dla tych pożytecznych owadów. Mięta lub lawenda umieszczone w balkonowych doniczkach to symbol przymierza pomiędzy pszczołami i ludźmi. 

Opracowano na podstawie:
Radio Eska Wrocław, Wrocław: można hodować pszczoły w mieście. Radni zmienili przepisy, http://wroclaw.eska.pl/newsy/wroclaw-mozna-hodowac-pszczoly-w-miescie-radni-zmienili-przepisy-audio/267334, data publikacji: 2016.09.20, data odczytu 2016.09.21.Liczba wyświetleń artykułu: 1360

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.