Portal Pszczelarski

Podsumowanie sezonu pszczelarskiego w Gnieźnie 2016

pszczelarstwo wielkopolskie podsumowanie sezonu pszczelarskiego 2016 Wojciech Smaruj Katarzyna Jórga miód wiosenny miód rzepakowy miód wielokwiatowy

Udany sezon pszczelarski w okolicach Gniezna. W dużej mierze na ten sukces złożyła się owocna współpraca pomiędzy rolnikami a pszczelarzami. Dzięki niej pierwszy raz od dwóch lat, pszczoły nie zostały podtrute środkami ochrony roślin. 

Wojciech Smaruj z Modliszewa, jeden z największych regionie wielkopolskim hodowców pszczół, w rozmowie z reporterem Radia Merkury podziękował podgnieźnieńskim rolnikom za to, że stosowali się do zaleceń pszczelarzy i nie doprowadzili poprzez prowadzone przez siebie opryski do śmierci wielu owadów. Akcja informacyjna w tej sprawie ruszyła już wczesną wiosną. Zaangażowało się w nią również Starostwo Ppowiatowe w Gnieźnie. Akcja miała charakter plakatowo-ulotkowy. 

W tym rejonie wschodniej wielkopolski dopisał przede wszystkim miód wiosenny, czyli rzepakowy oraz miód wielokwiatowy. Jednak pszczelarze z tamtego rejonu narzekają na trudności ze zbytem towaru, na który brakuje nabywców. Być może konsumenci nie mogą sobie pozwolić na zakup stosunkowo drogiego miodu naturalnego. Katarzyna Jórga z lokalnego stowarzyszenia Światowid, zwraca uwagę na konieczność podjęcia działań marketingowych przez właścicieli nawet niewielkich pasiek. Na półkach sklepowych pod etykietką promującą miód jako ekologiczny, znaleźć można informacje na temat zawartości w nim syropu, nie pochodzącego rzecz jasna z natury. To nieuczciwa konkurencja, która z rzetelnymi pszczelarzami wygrywa często ceną. Dlatego niezbędne są ciągłe działania promujące korzyści płynące z wyboru prawdziwego miodu z pasieki. 

Opracowano na podstawie:
Radio Merkury, Pszczelarze oceniają tegoroczny sezon, http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/pszczelarze-oceniaja-tegoroczny-sezon.html, data publikacji: 2016.09.20, data odczytu: 2016.09.21.Liczba wyświetleń artykułu: 1470

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.