Portal Pszczelarski

Zgnilec amerykański w powiecie łukowskim 2016

pszczelarstwo lubelskie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w Kolonii Bystrzyckiej

Zgnilec amerykański pojawił się także w województwie lubelskim. Ta zaraźliwa choroba czerwia może doprowadzić do całkowitego zniszczenia rodziny pszczelej. 

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Mojego Radia Lublin, do odkrycia ogniska chorobowego doszło w gospodarstwie pasiecznym w Kolonii Bystrzyckiej. To wieś położona w powiecie łukowskim, w gminie Wojcieszków. Wojewoda lubelski wydał nakaz wyznaczenia obszaru zapowietrzonego na terenie dwóch gmin w bezpośredniej bliskości od zaatakowanej pasieki. 

Wyznaczenie obszaru zapowietrzonego oznacza w praktyce zakaz organizowania na tym terenie targów i wystaw, w których uczestniczyć mają pszczoły. Pszczelarze nie mogą przemieszczać swoich uli, a także sprzętu i narzędzi stosowanych do pracy w pasiece. Zezwolenia może udzielić jedynie Powiatowy Lekarz Weterynarii z Łukowa. 

Przypominamy, że ogniska tej groźnej choroby odkryto w tym roku już w wielu regionach kraju. Warto na bieżąco sprawdzać informacje na ten temat. 

Opracowano na podstawie:
Moje Radio Lublin, Powiat łukowski: Pszczoły w niebezpieczeństwie, http://moje.radio.lublin.pl/powiat-lukowski-pszczoly-w-niebezpieczenstwie.html, data publikacji: 2016.09.17, data odczytu: 2016.09.18.Liczba wyświetleń artykułu: 2011

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.