Portal Pszczelarski

Święto Miodu w Zielonej Górze 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia pszczelarskiego Święto Miodu w Zielonej Górze 2016 Święto Miodu w Zielonej Górze Iwona Dutkowiak Remigiusz Dutkowiak Rafał Liśkiewicz

28 sierpnia 2016 roku, w godzinach od 11:00 do 17:00 w Muzeum Etnograficznym w Ochli (obecnie obszar Zielonej Góry) odbyło się "Święto Miodu". Impreza w zamiarze miała nawiązywać do tradycyjnej kultury ludowej i stanowić pomost pomiędzy współczesnością a czasami dawniejszymi. 

Jak w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział jeszcze przed imprezą Damian Danak z Muzeum Etnograficznego, w czasie trwania Święta teren skansenu zamienia się w prawdziwą krainę tańca i śpiewu. To szansa na zaprezentowanie rękodzieła ludowego i artystycznego. 

Nie zabrakło atrakcji przygotowanych z myślą o smakoszach miodu. Na scenie występowały liczne kapele pochodzące z tamtego regionu, które zaprezentowały muzykę folkową. Zwiedzający mieli okazję dowiedzieć się wiele na temat wykorzystania miodu w lecznictwie, kosmetyce i oczywiście w kuchni. Pokaz odwirowywania miodu został przygotowany przez Iwonę i Remigiusza Dutkowiaków z Sulęcina, a prezentację bartnictwa poprowadził Rafał Liśkiewicz z Kolska. 

"Święto Miodu" w Zielonej Górze było dobrą okazją dla rodzin z dziećmi, by zaprezentować najmłodszym dawne sposoby pozyskiwania miodu. Udział w festynie urozmaicić sobie można było zwiedzaniem skansenu, który posiada powierzchnię 13 hektarów, co czyni go jednym z największych obiektów tego typu na zachodzie Europy. Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazła się między innymi przejażdżka bryczką po terenie Muzeum.  

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, „Święto Miodu” w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/quot-swieto-miodu-quot-w-muzeum-etnograficznym-w-zielonej-gorze,133629.html, data publikacji: 2016.08.27, data odczytu: 2016.09.20.
Muzeum Ochla, Święto miodu, http://www.muzeumochla.pl/Wydarzenia/Aktualnosci/Swieto-miodu, data odczytu: 2016.09.20.Liczba wyświetleń artykułu: 1028

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.