Portal Pszczelarski

Spotkanie pszczelarzy i rolników w Bydgoszczy 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Jacek Paul Kujawsko-Pomorski Związek Pszczelarzy w Bydgoszczy miód rzepakowy

W Bydgoszczy odbyło się posiedzenie dotyczące problemów rolników i pszczelarzy. Taki dobór zainteresowanych grup nie jest przypadkowy. Na wymieranie rodzin pszczelich często wpływ mają środki ochrony roślin, które są wykorzystywane przez rolników. 

Jak informuje radio PIK, do spotkania doszło w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Jacek Paul, który jest prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Pszczelarzy w Bydgoszczy, zwrócił uwagę na fakt, że w związku z natężeniem stosowania oprysków, w samym rejonie Włocławka doszło do przypadków podtrucia lub wytrucia nawet 8 procent pasiek. To bardzo niepokojące wiadomości. Nadal poszukiwane są sposoby na rozwiązanie problemów powstających na styku rolnictwa i pszczelarstwa.

Drugim tematem, który został poruszony podczas spotkania, była tegoroczna susza w rejonie kujawsko-pomorskim. Dotknęła ona przede wszystkim upraw kukurydzy i rzepaku. Właśnie niewielkie nektarowanie tej drugiej rośliny jest szczególnie niepokojące dla właścicieli pasiek w tym rejonie i stanowi o przyczynie mniejszych zbiorów miodu rzepakowego. 

Jako skutek posiedzenia, wojewoda kujawsko-pomorski wystosował apel do ministra rolnictwa o wsparcie dla rolników odczuwających skutki suszy. 

Opracowano na podstawie:
Radio PIK, O problemach rolników i pszczelarzy dyskutowano w Bydgoszczy, http://www.radiopik.pl/2,47533,o-problemach-rolnikow-i-pszczelarzy-dyskutowano-, data publikacji: 2016.09.19, data odczytu: 2016.09.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1398

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.