Portal Pszczelarski

Zbiory miodu wrzosowego na Dolnym Śląsku 2016

pszczelarstwo dolnośląskie miodobranie 2016 miodobranie na Dolnym Śląsku miód wrzosowy Miody Karkonoskie Marek Kowalski

Udane zbiory miodu wrzosowego na Dolnym Śląsku. Tegoroczna (2016) ilość tego gatunku produktu pszczelego jest wyższa, niż w przeciągu ostatnich trzech lat. 

Zgodnie z informacjami, których udzielił Polskiej Agencji Prasowej Marek Kowalski, właściciel pasieki "Miody Karkonoskie", w tym roku pszczelarze z regionu nie mają powodów do narzekań. Szczególnie dopisał miód wrzosowy, ponieważ po raz pierwszy od kilku lat rośliny te obficie zakwitły. Zazwyczaj wrzosy z powodu suszy w ogóle nie nektarowały. Wcześniej w regionie Dolnego Śląska rzadko udawało się zebrać miód wszystkich gatunków. Tymczasem w tym roku nawet wybredni konsumenci będą mieli możliwość zakupu swoich ulubionych rodzajów. Najmniej jest miodu akacjowego i lipowego, ponieważ brakuje skupisk tych drzew. Sporo za to na rynku będzie miodu rzepakowego, gryczanego i spadziowego. 

Marek Kowalski zwraca uwagę, że na dobry sezon mogła mieć wpływ również ciepła zima. Dzięki niej roztocza Varroa destructor nie poczyniły takich strat w pasiekach, jak w latach ubiegłych. 

Warto wiedzieć, że miód wrzosowy znajduje się na liście produktów regionalnych pochodzących z Dolnego Śląska. Pszczelarze z całej Polski przyjeżdżają do nadleśnictwa Przemków i Świętoszów, i jest to działanie coraz bardziej popularne. To właśnie tutaj dostępne są wrzosy. Na Dolnym Śląsku znajduje się prawie trzy tysiące pasiek, a roczne zbiory miodu stanowią ponad 15 procent ogólnopolskich. 

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, Dolny Śląsk: Zbiory miodu wrzosowego najlepsze od trzech lat, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/dolny-slask-zbiory-miodu-wrzosowego-najlepsze-od-trzech-lat,134445.html, data publikacji: 2016.09.18, data odczytu: 2016.09.18.Liczba wyświetleń artykułu: 2096

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.