Portal Pszczelarski

XVI Wojewódzkie Dni Pszczelarza w Żelechlinku

Źródło informacji: pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=60#read

wydarzenie pszczelarskie wrzesień 2016 2016 Żelechlinek XVI Wojewódzkie Dni Pszczelarza w Żelechlinku Wojewódzkie Dni Pszczelarza w Żelechlinku Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi Rejonowe Koło Pszczelarzy w Żelechlinku

25 września 2016 r. w Żelechlinku (województwo łódzkie, powiat tomaszowski) odbędzie się kolejna edycja Wojewódzkich Dni Pszczelarza. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszają serdecznie: Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Żelechlinku i Wójt Gminy Żelechlinek.

Program wydarzenia pn. XVI Wojewódzkie Dni Pszczelarza w Żelechlinku:

25.09.2016 r. (niedziela)

9:00 - mgr Tadeusz Kurzac - Rośliny miododajne ratunkiem dla owadów zapylających (Sala konferencyjna w GDK w Żelechlinku)

10:30 - Zbiórka pocztów sztandarowych i pozostałych uczestników przy Kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła

11:00 - Uroczysta koncelebrowana msza św. w intencji pszczelarzy wraz z poświęceniem sztandaru RKP w Żelechlinku

12:30 - Przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników na scenę letnią

13:00 - Otwarcie XVI Wojewódzkich Dni Pszczelarzy w Żelechlinku wraz z wystąpieniami zaproszonych gości i wręczeniem odznaczeń pszczelarskich

14:00 - Rozpoczęcie części kulturalno-rozrywkowej połączone z występami Ludowego Zespołu Artystycznego "PROMNI", wspólnym poczęstunkiem, biesiadą i zabawą tanecznej

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2333

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-09-19 16:02:59

Już chyba trudniejszej do zapamiętania nazwy miejscowości nie można było wymyślić ;-)  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Agua fresca z borówek

Koktajl 3 razy M (Melon, Mango, Miód)