Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Apiinhalacja w Warszawie

pszczelarstwo mazowieckie domek do apiterapii apiterapia powietrze ulowe powietrze z ula apiinhalacja Anna Mossakowska Fundacja Popieram Rodzinę Magdalena Kozerska Miodowa Manufaktura

Apiterapia coraz pewniej wkracza do Polski. W Warszawie uruchomiono właśnie pierwszy w Warszawie domek, który dzięki leczniczemu powietrzem z ula, ma wzmacniać odporność ludzi.  

Dzięki inicjatywie Anny Mossakowskiej, wiceprezesa Fundacji Popieram Rodzinę, w warszawskim parku Kępa Potocka powstał domek z powietrzem, jakie pszczoły wytwarzają w ulu w trakcie procesu produkcji miodu. Dzięki temu, osoby wypoczywające na tym terenie zielonym, będą mogły w czasie relaksu wdychać powietrze o zdrowotnych właściwościach. 

Magdalena Kozerska z Miodowej Manufaktury twierdzi, że powietrze z ula wpływa pozytywnie na leczenie schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym również problemy z astmą. Zresztą pszczelarze praktycy, którzy dużo czasu spędzają w towarzystwie pszczół, potwierdzają tę opinię.

Apiterapia, pomimo iż w Polsce ma długą i bogatą tradycję, obecnie nie jest bardzo popularna. Polacy do naturalnych metod leczniczych podchodzą dość sceptycznie. Ta gałąź medycyny naturalnej rozwija się za to intensywnie na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W Austrii doszło nawet do powstania ośrodków, w których pacjenci przebywają przez okres dwunastodniowej kuracji i dwukrotnie w ciągu dnia są poddawani inhalacjom ulowym powietrzem (apiinhalacjom). Lecznicze działanie tej metody wynika z braku w nim jakichkolwiek bakterii, wirusów i innych chorobotwórczych organizmów.

Warszawski domek postoi na terenie Kępy Potockiej przez kilka najbliższych tygodni. Inicjatywa podoba się władzom dzielnicy i być może zyska ona szerszy odzew. Dodatkową atrakcją jest możliwość podglądania życia pszczół, dzięki przezroczystym ściankom ula. 

Opracowano na podstawie:
Warszawa.eska.pl, Pszczoły i ich moc. Powietrze z ula pomoże w depresji, http://warszawa.eska.pl/newsy/pszczoly-i-ich-moc-powietrze-z-ula-pomoze-w-depresji/266101, data publikacji: 2016.09.14, data odczytu: 2016.09.14
Apiterapia, Apiterapia - zdrowie z ula, inne metody leczenia, http://www.apiterapia.net/inne/inne.html, data odczytu: 2016.09.14

Zobacz również:

Uloterapia w górachLiczba wyświetleń artykułu: 6143

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających