Portal Pszczelarski

Apiinhalacja w Warszawie

pszczelarstwo mazowieckie domek do apiterapii apiterapia powietrze ulowe powietrze z ula apiinhalacja Anna Mossakowska Fundacja Popieram Rodzinę Magdalena Kozerska Miodowa Manufaktura

Apiterapia coraz pewniej wkracza do Polski. W Warszawie uruchomiono właśnie pierwszy w Warszawie domek, który dzięki leczniczemu powietrzem z ula, ma wzmacniać odporność ludzi.  

Dzięki inicjatywie Anny Mossakowskiej, wiceprezesa Fundacji Popieram Rodzinę, w warszawskim parku Kępa Potocka powstał domek z powietrzem, jakie pszczoły wytwarzają w ulu w trakcie procesu produkcji miodu. Dzięki temu, osoby wypoczywające na tym terenie zielonym, będą mogły w czasie relaksu wdychać powietrze o zdrowotnych właściwościach. 

Magdalena Kozerska z Miodowej Manufaktury twierdzi, że powietrze z ula wpływa pozytywnie na leczenie schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym również problemy z astmą. Zresztą pszczelarze praktycy, którzy dużo czasu spędzają w towarzystwie pszczół, potwierdzają tę opinię.

Apiterapia, pomimo iż w Polsce ma długą i bogatą tradycję, obecnie nie jest bardzo popularna. Polacy do naturalnych metod leczniczych podchodzą dość sceptycznie. Ta gałąź medycyny naturalnej rozwija się za to intensywnie na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W Austrii doszło nawet do powstania ośrodków, w których pacjenci przebywają przez okres dwunastodniowej kuracji i dwukrotnie w ciągu dnia są poddawani inhalacjom ulowym powietrzem (apiinhalacjom). Lecznicze działanie tej metody wynika z braku w nim jakichkolwiek bakterii, wirusów i innych chorobotwórczych organizmów.

Warszawski domek postoi na terenie Kępy Potockiej przez kilka najbliższych tygodni. Inicjatywa podoba się władzom dzielnicy i być może zyska ona szerszy odzew. Dodatkową atrakcją jest możliwość podglądania życia pszczół, dzięki przezroczystym ściankom ula. 

Opracowano na podstawie:
Warszawa.eska.pl, Pszczoły i ich moc. Powietrze z ula pomoże w depresji, http://warszawa.eska.pl/newsy/pszczoly-i-ich-moc-powietrze-z-ula-pomoze-w-depresji/266101, data publikacji: 2016.09.14, data odczytu: 2016.09.14
Apiterapia, Apiterapia - zdrowie z ula, inne metody leczenia, http://www.apiterapia.net/inne/inne.html, data odczytu: 2016.09.14

Zobacz również:

Uloterapia w górachLiczba wyświetleń artykułu: 4485

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.