Portal Pszczelarski

Wzrost spożycia miodu w Polsce w 2016 r.

pszczelarstwo w Polsce miód spożycie miodu spożycie miodu w Polsce miód wielokwiatowy miód gryczany

Pszczelarze powinni być zadowoleni. Ilość miodu, który kupują Polacy, systematycznie wzrasta. Zapotrzebowanie na pszczele produkty również ulega zwiększeniu. 

Zgodnie z doniesieniami przedstawionymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, spożycie miodu w Polsce wzrosło o połowę w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. To naprawdę dobry wynik. Obecne szacunkowe dane mówią o spożyciu miodu w granicach 0,6-0,62 kilograma na osobę w skali roku. 

Za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialna jest zmiana podejścia do zdrowego stylu życia. Coraz większe grono Polaków zainteresowanych jest naturalnymi produktami w ogóle. Konsumenci zaczynają coraz bardziej cenić artykuły spożywcze pochodzące wprost z natury. Wiąże się to przede wszystkim z troską o zdrowie, z czym bezpośrednio utożsamia się regularne spożywanie miodu. Nie bez znaczenia są także liczne akcje informacyjne. 

Co nie dziwi chyba nikogo, za najbardziej popularny produkt pszczeli w Polsce nadal uważa się miód wielokwiatowy. Miód gryczany zajmuje drugie miejsce. Jego charakterystyczny, nieco ostry smak ma więc również duże grono zwolenników. To bardzo dobrze, ponieważ każdy gatunek tego produktu ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. 

Osoby decydujące się na zakup miodu, najczęściej korzystają z usług znanych sobie dostawców, od których kupują produkty na bazarach i targowiskach, albo decydują się na zakup bezpośrednio w pasiece. Nie zmniejsza się też zainteresowanie miodem w sklepach, ponieważ coraz częściej na półkach dostępne są naturalne produkty pracy pszczół. Na takie zakupy należy jednak bardzo uważać, by nie zostać oszukanym. 

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, Apis: Rośnie spożycie miodu w Polsce, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/apis-rosnie-spozycie-miodu-w-polsce,134272.html, data publikacji: 2016.09.13, data odczytu: 2016.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 3898

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972

2016-09-15 16:39:25

To z pewnością cieszy wszystkich. Niestety Polska jest jeszcze daleko w tyle, jeżeli porównywać by się do krajów bardziej rozwiniętych. Może jak troszkę jeszcze dojrzejemy, to coś się w tej kwestii faktycznie znacznie zmieni.

arek

2016-09-24 08:52:29

Bardzo dobra informacja! Jeszcze niech wzrośnie liczba osób, które oferują naturalny miód i będą wszyscy zadowoleni!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.