Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Plaga komarów w Świnoujściu a życie pszczół

pszczelarstwo zachodniopomorskie odkomarzanie komar a pszczoła

Na wyspie Uznam doszło do prawdziwego wysypu komarów, które dają się we znaki mieszkańcom i turystom. Jednak przeprowadzane opryski mogą negatywnie wpłynąć na populację pszczół i innych owadów na tym obszarze. 

Zgodnie z doniesieniami Głosu Szczecińskiego, tegoroczna końcówka lata spowodowała pojawienie się wyjątkowej plagi komarów. Owadów jest bardzo dużo, o czym informują zdenerwowani mieszkańcy. W sklepach zaczyna brakować chemicznych środków służących do walki z małymi wampirami. Winę za taki stan rzeczy ponosi pogoda, która umożliwiła już dwa tegoroczne lęgi komarów. 

Odkomarzanie przeprowadzane przez profesjonalną firmę nie przyniosło spodziewanych rezultatów. Prawdopodobną winę za taki stan rzeczy ponosi fakt, że komary lęgną się w lasach Wolińskiego Parku Narodowego, a na tym obszarze nie można stosować żadnych preparatów chemicznych. W Świnoujściu zwalczać można już tylko dorosłe osobniki. 

Środki chemiczne stosowane w mieście, mają liczne ograniczenia dotyczące czasu ich stosowania i rejonów miasta. Niestety, mogą mieć również negatywny wpływ na pszczoły.  

Najlepszym wyjściem wydaje się być stosowanie środków po ustaniu lotów pszczół w godzinach wieczornych i nocnych. Wówczas jest to również bardziej bezpieczne dla okolicznych mieszkańców. 

Przypominamy, że w zeszłym roku również w Świnoujściu, prawdopodobnie na skutek odkomarzania, doszło do znacznego pomoru trzmieli i innych owadów. Na podobne metody działań decyduje się rokrocznie wielu włodarzy miast. 

Opracowano na podstawie: 
Głos Szczeciński, To prawdziwy koszmar. Wygłodniałe komary zaatakowały całe miasto, http://www.gs24.pl/wiadomosci/swinoujscie/a/to-prawdziwy-koszmar-wyglodniale-komary-zaatakowaly-cale-miasto,10614762/, data publikacji: 2016.09.13, data odczytu: 2016.09.13.
Świnoujście, Są pod ochroną. U nas masowo giną! http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/38002/, data publikacji: 2015.07.17, data odczytu: 2016.09.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1623

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.