Portal Pszczelarski

Wyższe ceny miodu na Pomorzu 2016

pszczelarstwo pomorskie cena miodu cena miodu na Pomorzu Pomorskie Centrum Pszczelarstwa w Lubaniu Maria Miłoszewicz-Cichocka miód lipowy miód wrzosowy cena miodu lipowego cena miodu wrzosowego

Mniejsza ilość zebranego miodu i zwiększone zainteresowanie kupujących, wpłynęły na wzrost cen miodu na rynku. Już teraz w niektórych pasiekach nie ma żadnych jego zapasów. Jak dowiadujemy się z lektury portalu Strefa Agro, należącego do Dziennika Bałtyckiego, tegoroczne ceny miodu mogą okazać się sporo wyższe, niż w latach ubiegłych. Przyczyną jest zmniejszona podaż tego produktu. Jak wynika z wypowiedzi Marii Miłoszewicz-Cichockiej, która jest specjalistką do spraw pszczelarstwa w Pomorskim Centrum Pszczelarstwa w Lubaniu, na taki stan rzeczy z pewnością mogła wpłynąć niesprzyjająca pogoda, jednak dokładne przyczyny zmniejszonych zbiorów nie są znane. Pomimo krótkiego okresu zakwitu rzepaku na Pomorzu, inne rośliny nektarowały normalnie.

Średnia cena miodu lipowego w województwie pomorskim jest nawet o 10 złotych wyższa. Prawdziwym rekordzistą okazać się może miód wrzosowy, który jest droższy nawet o 20 złotych za słoik. To jednak nie jest powód do zadowolenia dla pszczelarzy, ponieważ pomimo lepszych cen, brakuje im już produktów na sprzedaż. 

To nie odstrasza jednak klientów, którzy mimo wszystko ustawiają się w kolejkę po zakup ulubionego przysmaku w sprawdzonych pasiekach. Niektóre wprowadziły nawet zapisy na swoje produkty, ale mimo tego miodu nie starczy dla wszystkich chętnych. Z roku na rok obserwuje się zwiększenie zainteresowania naturalnym miodem wśród konsumentów. Z pewnością jest to dowód na wzrost społecznej świadomości na temat zalet zdrowotnych miodu. 

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, W tym roku miodu jest o połowę mniej. Ceny dużu wyższe, http://www.strefaagro.dziennikbaltycki.pl/artykul/w-tym-roku-miodu-jest-o-polowe-mniej-ceny-duzu-wyzsze, data publikacji: 2016.08.27, data odczytu: 2016.09.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1617

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-09-14 19:08:00

20 zł więcej za słoik to już bardzo dużo na miodzie wrzosowym. 10 zł to też niemało jak na miód lipowy. Czy patrząc po średnich cenach miodów odmianowych w Polsce, to miód wrzosowy może kosztować na Pomorzu nawet 80-100 zł/0,9l , a lipowy 40-50 zł/0,9l.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.