Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Pożar pawilonu pszczelarskiego w Laskowej

pszczelarstwo małopolskie Laskowa pawilon pszczelarski pożar pawilonu pszczelarskiego

Olbrzymie straty stały się udziałem pszczelarza w Laskowej (powiat limanowski), który w wyniku pożaru stracił cały pawilon pszczelarski. Ogień był na tyle intensywny, że przez trzy godziny gasiło go aż siedem zastępów straży pożarnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Laskowej informuje, że 29 sierpnia 2016 r. około godziny 10:45 doszło do wezwania ich zastępów do pożaru pawilonu pszczelarskiego w tej samej miejscowości. Zastany ogień był już mocno rozprzestrzeniony. Najważniejszym celem było przede wszystkim zlokalizowanie i usunięcie butli gazowych, które znajdowały się w środku budynku i groziły wybuchem. Konieczne okazało się sprowadzenie także trzech zastępów straży z Limanowej. 

Jak ustalono, przyczyną pożaru był sprzęt pszczelarski, a dokładnie podkurzacz, który pozostał niedogaszony po swoim użyciu. Ten poważny błąd właściciela pasieki będzie bardzo słono kosztował, ponieważ straty zostały wycenione na 65 tysięcy złotych. Całe tegoroczne zbiory miodu zamieniły się w popiół. W tym przypadku bardzo pomocne narzędzie okazało się równie niebezpieczne. 

Opracowano na podstawie:
Radio Dobrze Nastawione, Laskowa: Spłonął Pawilon Pszczelarski, http://rdn.pl/?p=84281, data publikacji: 2016.08.30, data odczytu: 2016.09.12Liczba wyświetleń artykułu: 1099

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-09-14 19:02:00

Przykra sprawa. Niestety często pośpiech i nieuwaga doprowadzają do tragedii. Najważniejsze, że udało się odizolować ogień od butli z gazem i że nikt fizycznie nie ucierpiał. Wówczas pszczelarz miałby zdecydowanie większy problem na głowie... choć 65 tysięcy to też nie mało...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.