Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Dotacje dla małych przetwórców miodu

pszczelarstwo w Polsce małe przetwórstwo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Rusza program pomocy dla osób zajmujących się tak zwanym "małym przetwórstwem". Wnioski, zaczynając od ostatnich dni września, będzie można składać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Jak 30 sierpnia poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w dniach od 29 września do 28 października 2016 można składać wnioski w zakresie wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi oraz ich rozwój w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Wsparciem tym zostaną objęci także producenci miodu. Aby dofinansowanie otrzymać, należy rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Po podpisaniu z Agencją odpowiedniej umowy, to znaczy po przyjęciu wniosku i otrzymaniu zapewnienia, że proponowana działalność spełnia wymagania, należy zarejestrować swoją działalność przetwórczą. Wniosek złożyć może rolnik, domownik lub małżonek rolnika ubezpieczony w KRUS. 

Maksymalny zwrot kosztów, jaki pszczelarz może otrzymać w ramach tego programu, to 50% wartości poniesionych nakładów, a maksymalna wysokość wsparcia wynosi 300 tysięcy złotych. Minimalna kwota pomocy nie może być mniejsza, niż 10 tysięcy złotych. 

W ramach wsparcia można dokonać zakupu różnego rodzaju sprzętu i urządzeń, także używanych. Kolejność wypłat ustalana jest na podstawie programu punktowego, w którego zakres wchodzi między innymi innowacyjność operacji oraz przetwarzanie produktów pochodzących bezpośrednio od producentów ekologicznych. 

Opracowano na podstawie: 
Parlamentarny.pl, Od 29 września nabór wniosków na "małe przetwórstwo", http://www.parlamentarny.pl/gospodarka/od-29-wrzesnia-nabor-wnioskow-na-male-przetworstwo,13480.html, data publikacji 2016.08.30, data odczytu 2016.09.12.

Zobacz również:

Pomoc finansowa dla grup producenckich w ramach PROW 2014-2020Liczba wyświetleń artykułu: 4007

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-09-14 09:08:00

Szkoda, że nie biorą pod uwagę również osoby ubezpieczone w ZUSie... Promowanie KRUSu jest dość nie w porządku...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.