Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Miodobranie na Podkarpaciu 2016

pszczelarstwo podkarpackie miodobranie 2016 miodobranie na Podkarpaciu 2016 miód nektarowy miód spadziowy

Rok 2016 nie okazał się szczególnie korzystny dla pszczelarzy z regionu Podkarpacia. Zebrano zdecydowanie mniejsze ilości miodów letnich. Ogólne wyniki miodobrania nie będą się jednak znacząco różniły od przeciętnych, z powodu większej ilości uzyskanych miodów spadziowych. 

Zgodnie z doniesieniami Polskiej Agencji Prasowej, której informacji na temat miodobrania udzielił Tadeusz Dylon, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, przyczyną mniejszych zbiorów miodów nektarowych, były warunki atmosferyczne. To przede wszystkich chłód, który panował w nocy, a także obfite opady deszczu są winowajcami takiego stanu rzeczy. Niekorzystna aura panowała przez dużą część okresu pożytkowego. 

W regionie podkarpackim niemalże nie udało się zebrać miodu lipowego, a i zbiory miodu akacjowego są bardzo skąpe. Drzewa te mają krótki okres nektarowania, w którym to czasie akurat warunki atmosferyczne były niekorzystne.

Powody do zadowolenia mogą mieć właściciele pasiek nastawionych na pożytki spadziowe. Występowały one od czerwca aż do końca sierpnia. Plony w tym zakresie nie są może rekordowe, ale pszczelarze i tak powinni być nimi usatysfakcjonowani. Warto wspomnieć, że to właśnie z województwa Podkarpackiego pochodzi aż 40% miodu ze spadzi drzew iglastych, jaki pozyskiwany jest w Polsce. 

Obecnie trwają jeszcze zbiory miodu nawłociowego i wciąż oczekiwany jest miód pozyskany z wrzosów. Dopiero wówczas będzie możliwe przedstawienie bardziej szczegółowych danych na temat ilości uzyskanego miodu. 

Opracowano na podstawie:
Agropolska.pl, Na Podkarpaciu zebrano mało miodów letnich, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/na-podkarpaciu-zebrano-malo-miodow-letnich,2588.html, Data publikacji: 2016.09.02, Data odczytu: 2016.09.09.

Zobacz również:

Podkarpackie miodobranie 2016Liczba wyświetleń artykułu: 1566

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka

2016-09-13 07:40:20

Różnie to bywa, choć prawdy też trochę jest. U mnie akurat uważam, że jest w porządku, choć zawsze mogłoby być lepiej.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.