Portal Pszczelarski

Miodobranie w Małopolsce 2016

pszczelarstwo małopolskie miodobranie 2016 miodobranie w Małopolsce 2016 miód spadziowy miód nektarowy

Małopolscy pszczelarze oceniają, że zakończone miodobranie było przeciętne pod względem ilości zebranych produktów. Rok 2016 był pomyślny w kontekście ilości miodu spadziowego. Niestety, głównie z powodu niesprzyjającej pogody, nie dopisał miód nektarowy. 

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Polską Agencję Prasową, dokładnych informacji statystycznych na temat tegorocznego miodobrania, Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich będzie w stanie udzielić dopiero pod koniec roku. Jednak nawet w tej chwili wiadomo, że udało się zebrać mało miodu nektarowego.

Szczególnie rzadki jest czysty miód lipowy. Natomiast zebrano zdecydowanie więcej spadzi z liści tych drzew. 

Nieurodzaj miodu akacjowego wynika bezpośrednio z przymrozków, które nawiedziły region Małopolski na przełomie kwietnia i maja. Krótki czas nektarowania tego drzewa jeszcze bardziej utrudnia zebranie z niego korzystnych ilości miodu. Podobnie wyglądała kwestia z rzepakiem. W trakcie rozkwitu tych roślin, temperatury były niskie, co zatrzymało cały proces i w rezultacie przyniosło niewielkie zbiory. 

Region małopolski nie posiada wielkopowierzchniowego rolnictwa, a pasieki są rozsiane po całym jego obszarze, co przyczynia się do dużej różnorodności otrzymywanych miodów. Z tego powodu, pomimo małej ilości uzyskanego miodu nektarowego, udało się pozyskać więcej produktu spadziowego, co w rezultacie daje przeciętne w skali kilku lat ogólne wyniki miodobrania. 

Opracowano na podstawie:
Portalspozywczy.pl, Małopolska: Dopisał miód spadziowy, mało miodu nektarowego, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/malopolska-dopisal-miod-spadziowy-malo-miodu-nektarowego,134142.html, Data publikacji: 2016.09.09, Data odczytu: 2016.09.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1481

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.