Portal Pszczelarski

Miód kupujesz - pszczoły ratujesz

Charakterystyczne Fiaty 126p.

Wydawnictwo Pasieka Polski Związek Pszczelarski Miód kupujesz - pszczoły ratujesz kampania pszczelarska

"Miód kupujesz - pszczoły ratujesz" - właśnie pod takim hasłem odbywa się kampania realizowana przez Wydawnictwo Pasieka oraz Polski Związek Pszczelarski. Ma ona na celu zwiększenie społecznej świadomości związanej ze stosowaniem naturalnego miodu. 

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej kampanii, jej celem jest pokazanie, że to właśnie opieka pszczelarzy wpływa na możliwości przetrwania tych owadów we współcześnie panujących, niekorzystnych dla nich warunkach. Zagrożenia związane z rozwojem cywilizacyjnym wpływają pośrednio na spadek liczebności pszczół. Z drugiej strony, pszczelarze utrzymują siebie i swoje pasieki dzięki sprzedaży miodu. A więc decydując się na zakup produktów pasiecznych, troszczysz się także o uratowanie tych niezbędnych w zachowaniu równowagi ekologicznej na Ziemi, owadów. 

Akcja trwa już od dłuższego czasu, a jej skutki są naprawdę obiecujące. Przede wszystkim ma ona działanie informujące. Dzięki serii tematycznych artykułów, odbiorcy mają szansę dowiedzieć się wszystkiego na temat zdrowotnych właściwości miodu i innych produktów pochodzących z pasieki, a także poszerzyć swoją wiedzę związaną z wyborem właściwego gatunku miodu. 

Sprzedaż tematycznych gadżetów, takich jak koszulki, czapeczki i bawełniane torby, wspiera fundusz sprzyjający dalszemu rozwojowi akcji. Organizatorzy za uzyskane środki planują zakup miododajnych roślin, które mają zostać przekazane pszczelarzom.

Akcja jest skierowana również w stronę rolników. Zachęca ona do rezygnacji ze stosowania pestycydów i innych chemicznych środków ochrony roślin albo przynajmniej użytkowania ich w czasie, gdy pszczoły nie opuszczają już pasieki. Inną kwestią jest dbałość o obsadzanie nieużytków miododajnymi roślinami. Z pewnością uświadamianie jest bardzo istotne.

Opracowano na podstawie:

Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach, Uratujemy pszczoły? http://pszczelarstwosiedleckie.pl/index.php/aktualnosci2/95-uratujemy-pszczoly, Data odczytu: 2016.09.08Liczba wyświetleń artykułu: 987

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.