Portal Pszczelarski

Pasieka Edukacyjna na 24. Międzynarodowej Wystawie Zieleń to Życie

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie wrzesień 2016 2016 Warszawa 24 Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie Pasieka Edukacyjna Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.

Pasieka Edukacyjna to inicjatywa podjęta przez Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S., która od swojego początku, tj. od 2013 roku, prężnie działa na rzecz szeroko pojętej edukacji pszczelarskiej.

W ramach podejmowanych działań prowadzą m.in. prezentacje dla dzieci z przedszkoli i szkół oraz wspierają merytorycznie osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki. Prowadzą regularne i bezpłatne spotkania w każdy roboczy czwartek o godzinie 18:00 w Witrażowni (teren M.O.S.), podczas których dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Członkowie stowarzyszenia są m.in. autorami zwycięskiego projektu w budżecie partycypacyjnym Warszawy, realizowanym w 2016 r. w dzielnicy Wilanów. W ramach projektu Pasieka Edukacyjna, Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S. posiada na terenie Warszawy trzy pasieki przeznaczone do edukacyjnych zajęć terenowych.  

Osoby zainteresowane działalnością Pasieki Edukacyjnej oraz chętne nawiązać z jej członkami bliższą współpracę mogą spotkać się z jej przedstawicielami podczas 24. Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie, która odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 r. (w godz. 9:00-17:00) w warszawskiej hali EXPO. Oznaczenie stoiska Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. to: Teren/S

Zieleń to Życie to międzynarodowa wystawa odbywająca się nieprzerwanie od blisko ćwierć wieku. Jest miejscem promocji i kontaktów dla producentów roślin i środków produkcji ogrodniczej, techniki, dekoracji i wyposażenia. Formuła targów zakłada dwa z trzech dni na nawiązywanie kontaktów przez profesjonalistów i jeden dzień, tzw. dzień otwarty, dla konsumentów.

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2123

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-28 09:18:37

Wszystko fajnie, ale w tygodniu ludzie pracują i ciężko jest się wyrwać i zdążyć do 17 odwiedzić targi... Największe wzięcie mają chyba targi, które odbywają się w weekend lub zahaczają o weekend).  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja