Portal Pszczelarski

Pasieka Edukacyjna na 24. Międzynarodowej Wystawie Zieleń to Życie

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie wrzesień 2016 2016 Warszawa 24 Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie Pasieka Edukacyjna Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.

Pasieka Edukacyjna to inicjatywa podjęta przez Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S., która od swojego początku, tj. od 2013 roku, prężnie działa na rzecz szeroko pojętej edukacji pszczelarskiej.

W ramach podejmowanych działań prowadzą m.in. prezentacje dla dzieci z przedszkoli i szkół oraz wspierają merytorycznie osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki. Prowadzą regularne i bezpłatne spotkania w każdy roboczy czwartek o godzinie 18:00 w Witrażowni (teren M.O.S.), podczas których dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Członkowie stowarzyszenia są m.in. autorami zwycięskiego projektu w budżecie partycypacyjnym Warszawy, realizowanym w 2016 r. w dzielnicy Wilanów. W ramach projektu Pasieka Edukacyjna, Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S. posiada na terenie Warszawy trzy pasieki przeznaczone do edukacyjnych zajęć terenowych.  

Osoby zainteresowane działalnością Pasieki Edukacyjnej oraz chętne nawiązać z jej członkami bliższą współpracę mogą spotkać się z jej przedstawicielami podczas 24. Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie, która odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 r. (w godz. 9:00-17:00) w warszawskiej hali EXPO. Oznaczenie stoiska Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. to: Teren/S

Zieleń to Życie to międzynarodowa wystawa odbywająca się nieprzerwanie od blisko ćwierć wieku. Jest miejscem promocji i kontaktów dla producentów roślin i środków produkcji ogrodniczej, techniki, dekoracji i wyposażenia. Formuła targów zakłada dwa z trzech dni na nawiązywanie kontaktów przez profesjonalistów i jeden dzień, tzw. dzień otwarty, dla konsumentów.

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2285

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-28 09:18:37

Wszystko fajnie, ale w tygodniu ludzie pracują i ciężko jest się wyrwać i zdążyć do 17 odwiedzić targi... Największe wzięcie mają chyba targi, które odbywają się w weekend lub zahaczają o weekend).  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym