Portal Pszczelarski

Pasieka Edukacyjna na 24. Międzynarodowej Wystawie Zieleń to Życie

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie wrzesień 2016 2016 Warszawa 24 Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie Pasieka Edukacyjna Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.

Pasieka Edukacyjna to inicjatywa podjęta przez Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S., która od swojego początku, tj. od 2013 roku, prężnie działa na rzecz szeroko pojętej edukacji pszczelarskiej.

W ramach podejmowanych działań prowadzą m.in. prezentacje dla dzieci z przedszkoli i szkół oraz wspierają merytorycznie osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki. Prowadzą regularne i bezpłatne spotkania w każdy roboczy czwartek o godzinie 18:00 w Witrażowni (teren M.O.S.), podczas których dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Członkowie stowarzyszenia są m.in. autorami zwycięskiego projektu w budżecie partycypacyjnym Warszawy, realizowanym w 2016 r. w dzielnicy Wilanów. W ramach projektu Pasieka Edukacyjna, Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S. posiada na terenie Warszawy trzy pasieki przeznaczone do edukacyjnych zajęć terenowych.  

Osoby zainteresowane działalnością Pasieki Edukacyjnej oraz chętne nawiązać z jej członkami bliższą współpracę mogą spotkać się z jej przedstawicielami podczas 24. Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie, która odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 r. (w godz. 9:00-17:00) w warszawskiej hali EXPO. Oznaczenie stoiska Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. to: Teren/S

Zieleń to Życie to międzynarodowa wystawa odbywająca się nieprzerwanie od blisko ćwierć wieku. Jest miejscem promocji i kontaktów dla producentów roślin i środków produkcji ogrodniczej, techniki, dekoracji i wyposażenia. Formuła targów zakłada dwa z trzech dni na nawiązywanie kontaktów przez profesjonalistów i jeden dzień, tzw. dzień otwarty, dla konsumentów.

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2467

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-28 09:18:37

Wszystko fajnie, ale w tygodniu ludzie pracują i ciężko jest się wyrwać i zdążyć do 17 odwiedzić targi... Największe wzięcie mają chyba targi, które odbywają się w weekend lub zahaczają o weekend).  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.