Portal Pszczelarski

Polski miód w Algierii

pszczelarstwo w Polsce miód pasteryzowany polski miód w Algierii

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na swojej stronie internetowej informuje, że służby weterynaryjne Polski i Algierii uzgodniły wzory świadectw zdrowia dla eksportowanych do Algierii produktów, w tym również dla miodu pasteryzowanego.

Co to oznacza dla polskiego pszczelarza? Otóż to, że dzięki tym dokumentom algierski rynek otworzy się dla polskiego miodu. Skorzystają również producenci z sektoru rybołówstwa, gdyż ich także obejmują niniejsze regulacje. W niedalekiej przyszłości do tego grona dołączą również eksporterzy jaj wylęgowych, jednodniowych kurcząt i indycząt oraz nasienia bydła.

Ta wspaniała informacja zarówno dla doświadczonych pszczelarzy, jak również i osób, które powoli zaczynają się interesować pszczelarstwem. Otwarcie się rynku algierskiego dla polskich pszczelarzy spowoduje wzrost popytu na miód, co powinno przełożyć się na ceny produktów pszczelich. To powinno przyspieszyć zwrot poczynionych inwestycji w pasiekę dla nowych pszczelarzy i stanowić dodatkowy bodziec do rozwijania istniejących pasiek przez dotychczasowych pszczelarzy.

Naturalnie, samo podpisanie stosownych dokumentów na szczeblu rządowym nie spowoduje, że pszczelarzom będzie się żyć lepiej i od razu poczują różnicę w osiąganych przychodach. Niemniej jednak jest to kolejny krok, którego celem jest pobudzenie polskiego sektora pszczelarskiego do dalszego rozwoju i obniżenie przeciętnego wieku pszczelarza o co najmniej kilka lat.

Moim zdaniem jest to właściwe i rozsądne działanie, z korzyścią dla producentów produktów pszczelich, zwłaszcza kiedy importerzy miodów z Chin i Ukrainy próbują wypierać rodzimy miód. Ciekaw jestem Waszego zdania. Piszcie pod artykułem! 

Opracowano na podstawie:

Strona Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polski miód i produkty rybołówstwa pojadą do Algierii, Data odczytu: 23.08.2016 r.

AgroFakt.pl, Brakuje pszczół i pszczelarzy!, Data odczytu: 24.08.2016 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1204

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.