Portal Pszczelarski

XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

wydarzenie pszczelarskie sierpień 2016 2016 Opoczno XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Rejonowe Koło Pszczelarzy w Opocznie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

7 sierpnia 2016 r. w Opocznie odbędzie się XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Organizatorem wydarzenia jest Rejonowe Koło Pszczelarzy w Opocznie.

W trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszy miód 41. Regionalnego Święta Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Pszczelarze zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przygotowanie próbek miodu do degustacji gości, w nieoznakowanych słoikach o pojemności 0,5 litra i przekazanie ich do Romualda Dróżdża, Członka Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Już od godziny 8:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać ze stołu szwedzkiego w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

O godzinie 8:30 nastąpi wymarsz spod budynku Starostwa Powiatowego do kościoła św. Bartłomieja.

O 9:00 odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem pszczelarzy należących do Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2218

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-06 16:00:09

Tylko na tym portalu można o tym wydarzeniu przeczytać! Szkoda, ze organizator nie zadbał o promocję wydarzenia... pewnie o wiele więcej osób by się na nie wybrało...  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Słodka sałatka z kurczakiem