Portal Pszczelarski

XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

wydarzenie pszczelarskie sierpień 2016 2016 Opoczno XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Rejonowe Koło Pszczelarzy w Opocznie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

7 sierpnia 2016 r. w Opocznie odbędzie się XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Organizatorem wydarzenia jest Rejonowe Koło Pszczelarzy w Opocznie.

W trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszy miód 41. Regionalnego Święta Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Pszczelarze zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przygotowanie próbek miodu do degustacji gości, w nieoznakowanych słoikach o pojemności 0,5 litra i przekazanie ich do Romualda Dróżdża, Członka Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Już od godziny 8:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać ze stołu szwedzkiego w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

O godzinie 8:30 nastąpi wymarsz spod budynku Starostwa Powiatowego do kościoła św. Bartłomieja.

O 9:00 odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem pszczelarzy należących do Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1962

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-06 16:00:09

Tylko na tym portalu można o tym wydarzeniu przeczytać! Szkoda, ze organizator nie zadbał o promocję wydarzenia... pewnie o wiele więcej osób by się na nie wybrało...  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie