Portal Pszczelarski

XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

wydarzenie pszczelarskie sierpień 2016 2016 Opoczno XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Rejonowe Koło Pszczelarzy w Opocznie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

7 sierpnia 2016 r. w Opocznie odbędzie się XLI Regionalne Święto Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Organizatorem wydarzenia jest Rejonowe Koło Pszczelarzy w Opocznie.

W trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszy miód 41. Regionalnego Święta Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Pszczelarze zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przygotowanie próbek miodu do degustacji gości, w nieoznakowanych słoikach o pojemności 0,5 litra i przekazanie ich do Romualda Dróżdża, Członka Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Już od godziny 8:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać ze stołu szwedzkiego w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

O godzinie 8:30 nastąpi wymarsz spod budynku Starostwa Powiatowego do kościoła św. Bartłomieja.

O 9:00 odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem pszczelarzy należących do Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2361

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-08-06 16:00:09

Tylko na tym portalu można o tym wydarzeniu przeczytać! Szkoda, ze organizator nie zadbał o promocję wydarzenia... pewnie o wiele więcej osób by się na nie wybrało...  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo