Portal Pszczelarski

XIX Krajowa Konferencja Pszczelarska w Częstochowie

Powyżej loga organizatorów XIX Krajowej Konferencji Pszczelarskiej w Częstochowie. Źródło obrazka: rzpcz.w.interia.pl/index.html

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska grudzień 2013 2013 Częstochowa Jasna Góra Krajowa Konferencja Pszczelarska Krajowa Konferencja Pszczelarska w Częstochowie Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę Pielgrzymka Pszczelarzy Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie Grzegorz Boski Tadeusz Sabat Andrzej Adamczyk Krystyna Czekońska Grzegorz Borsuk

XIX Krajowa Konferencja Pszczelarska odbędzie się 6. grudnia 2013 r. na Jasnej Górze. Tematem przewodnim konferencji będą: "Nowe elementy gospodarki pasiecznej a zdrowie pszczół". Jej termin zbiega się z czasem Jubileuszowej XXV Pielgrzymki Pszczelarzy na Jasną Górę, która będzie miała miejsce 7. grudnia 2013 r.

Konferencja zostanie poprzedzona projekcją filmu: "Więcej niż miód" (o którym można poczytać w artykule: Więcej niż miód - film dokumentalny o pszczolach). Po konferencji odbędzie się Msza Święta dla pszczelarzy oraz Apel Jasnogórski.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały konferencyjne.

Program XIX Krajowej Konferencji Pszczelarskiej w Częstochowie - 6. grudnia 2013 r., Jasna Góra - Sala Ojca A. Kordeckiego:

13:00 -14:30 - projekcja filmu pt. „Więcej niż miód”. Miejsce: Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie,  III Aleja Najświętszej Marii Panny 64 (tj. ok. 200m od Jasnej Góry - dawna Cepelia). Cena biletów: ulgowe - 12zł, normalne - 14zł. Kasy biletowe czynne od godz. 12:00.

13:00 - 15:00 - Rejestracja uczestników

15:00 - 15:20 - Otwarcie konferencji i powitanie zaproszonych gości.
Grzegorz Boski - Dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie
Tadeusz Sabat - Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie
Andrzej Adamczyk - Moderator konferencji - Wiceprezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie

15:20 - 16:10 - „Wpływ jakości pokarmu na zdrowie pszczół”
dr hab. Krystyna Czekońska, prof. UR, Katedra Sadownictwa i Pszczelnictwa, Uniwersytet Rolniczy im H. Kołłątaja w Krakowie

16:10 - 17:00 - „Gospodarka pasieczna w dobie zmieniającego się środowiska naturalnego”
dr hab. Grzegorz Borsuk, Zakład Biologii Eksperymentalnej i Środowiskowej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

17:00 - 17:15 - Jubileuszowa XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasna Górę – tradycja spotkań Braci Pszczelarskiej
Andrzej Adamczyk - wiceprezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie

20:00 - w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się Msza Święta dla pszczelarzy

21:00 - Apel Jasnogórski

Organizatorami XIX Krajowej Konferencji Pszczelarskiej i XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pszczelarzy są:
- Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, tel. 34 37 70 108 e-mail: Barbara.Czarnecka@odr.net.pl
- Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie,  tel. 34 36 57 439 e:mail: rzpcz@interia.pl

i do nich należy kierować wszelkie pytania związane z oboma wydarzeniami.

Zobacz również:

XX Krajowa Konferencja Pszczelarska w Częstochowie

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy Na Jasną Górę

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2603

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.