Portal Pszczelarski

Kradzież 6 uli w okolicach Stanisławowa (powiat miński)

Autentyczne zdjęcia poszczególnych elementów skradzionych uli

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli powiat miński województwo mazowieckie

Między 15 a 25 lipcem 2016 r. dwóm młodym stażem pszczelarzom zostało skradzionych łącznie 6 uli z pasieki stacjonującej w okolicach Stanisławowa (powiat miński, województwo mazowieckie).

Skradzione ule były w dość nietypowej konfiguracji: 

Każdy z nich to ul warszawski poszerzany wraz z nadstawką Ostrowskiej, na dennicy od Bartodzieja malowanej na kolor jak wręgi w korpusach ostrowskiej.

Daszki bardzo wysokie, styrodurowe z 2 prostokątnymi otworami wentylacyjnymi zabezpieczonymi siatką metalową (zatykane).

Trzy korpusy warszawskie poszerzane były drewniane, od Bartodzieja, malowane na żółto. Pozostałe trzy, daszki oraz korpusy Ostrowskiej to samoróbki, nad których stworzeniem pszczelarz spędził kilka nocy. Wykonane były z różowego styroduru 3 cm malowanego od zewnątrz na bladożółto. Wręgi od znanego i lubianego producenta z Biłograja. 

Do tego jeden dodatkowy nietypowy daszek z OSB, kryty papą. 

W ulach z korpusami WP drewnianymi były silne rodziny (skundlony buckfast + 2x krainki), na ramkach tegorocznych (+ pojedyncze z zeszłego roku) od Sułkowskiego.

W styrodurowych odkłady na 4-6 ramkach WP (starszych), matki włoszki od pp. Cegiełko. 

Wszystkie ramki Ostrowskiej tegoroczne (od Sułkowskiego), nie do końca odbudowane.

Znalaznę prosi się o kontakt bezpośrednio z poszkodowanym pszczelarzem: https://www.facebook.com/artur.pasieczny.5 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2907

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.