Portal Pszczelarski

Zgnilec amerykański w Pszczonowie (gmina Maków) 2016

zgnilec amerykański województwo łódzkie powiat skierniewicki

21 czerwca 2016 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego opublikowane zostało Rozporządzenie nr 2/2016 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie Powiatu Skierniewickiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 1, 3 lit. b oraz pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 1539, z późn. zm.: Dz. U. z 2015 r. poz. 266 oraz Dz. U. z 2015 r. poz. 470) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 września 2005 r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół (Dz. U. z 2005 r. Nr 187, poz. 1574), w związku ze stwierdzeniem wystąpienia zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie miejscowości Pszczonów (gmina Maków, powiat skierniewicki, województwo łódzkie):

a) uznał obszar zapowietrzony chorobą obejmujący gospodarstwa pasieczne w miejscowości Pszczonów zlokalizowane:

- od strony południowej i południowo-zachodniej: wzdłuż południowej granicy lasu rozdzielającego miejscowości Pszczonów i Retniowiec

- od zachodu: granica miejscowości Pszczonów

- od północnego zachodu: droga gminna łącząca miejscowości Pszczonów i Kalenice

- od północy: droga łącząca miejscowości Łyszkowice i Maków (od miejsca skrzyżowania tej drogi z drogą biegnącą w kierunku miejscowości Lipce Reymontowskie)

- od wschodu: granica administracyjna miejscowości Pszczonów

- od południowego wschodu: północno-zachodni brzeg lasu

b) uznał obszar zagrożony zgnilcem amerykańskim obejmujący w całości miejscowość Pszczonów oraz obszar położony na terenie powiatu skierniewickiego ziemskiego: 

- od południowego zachodu: wieś Chlebów (gmina Lipce Reymontowskie)

- od zachodu: granica administracyjna powiatów skierniewickiego i łowickiego

- od południa: północna granica lasu rozdzielającego miejscowości Chlebów i Lipce Reymontowskie

- od południowego wschodu: wdłuż granic administracyjnych gmin Maków i Godzianów, obejmując swym zasięgiem miejscowości: Retniowiec, Święte Laski, Święte Nowaki

- od wschodu i północnego wschodu: od miejscowość Słomków do granicy administracyjnej z sołectwem Maków

- od północy: wzdłuż zachodniej linii lasu sięgając i obejmując swym zasięgiem miejscowość Jacochów

- od północnego zachodu: granica administracyjna powiatu skierniewickiego i łowickiego

c) wskazał:

- konieczność oznakowania obszaru zagrożonego poprzez ustawienie w odległości nie mniejszej niż 50 m od granicy tego obszaru tablic informacyjnych: "Obszar zagrożony zgnilcem amerykańskim pszczół"

d) nakazał:

- udostępnienia pasiek do przeglądu wykonanego przez urzędowego lekarza weterynarii

- niezwłocznego zgłaszania przypadków zachorowań pszczół z objawami mogącymi wskazywać na zgnilec amerykański pszczół Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Skierniewicach

e) zakazał: 

- przemieszczania rodzin pszczelich, matek pszczelich, czerwia, pni pszczelich, produktów pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece, bez zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach 

- organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół.

Opracowano na podstawie: 
Rozporządzenie nr 2/2016 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie Powiatu Skierniewickiego. Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego, 21 czerwca 2016 r., Łódź, Poz. 2692

Zobacz również:

Zgnilec amerykański w powiecie lidzbarskim 2016

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2838

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.