Portal Pszczelarski

Odnaleziono złodziei 4 uli z Wielkich Oczu

Źródło informacji: zlubaczowa.pl/index.php/na-sygnale/2303-ukradli-ule-o-wartosci-4800-zlotych-juz-uslyszeli-zarzuty i podkarpacka.policja.gov.pl

kradzież uli Wielkie Oczy

18 lipca 2016 r. do komendy policji w Lubaczowie (powiat lubaczowski, województwo podkarpackie) zgłosił się pszczelarz. Poinformował policjantów, że z jego pasieki w miejscowości Wielkie Oczy zniknęły cztery ule, zaś jeden był przewrócony. Pszczelarz wycenił stratę na 4800 zł. Funkcjonariusze policji udali się na miejsce zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Prawdopodobnie przewrócony ul stanowił główną wskazówkę do odnalezienia sprawców kradzieży. Możliwe, że po przewróceniu ula pszczoły zaatakowały złodziei, zniechęcając ich skutecznie do zagarnięcia reszty mienia.

Złodziejami okazało się dwóch mężczyzn (43 i 45 lat), mieszkańców blisko czterotysięcznej gminy Wielkie Oczy. Na posesji sprawców policjanci odnaleźli należące do pokrzywdzonego: skradzione ramki, miód, jeden zasiedlony ul i jeden niekompletny ul. Ponad to w toku czynności sprawdzających funkcjonariusze policji odnaleźli również agrafki do nawijania wiązki geofanowej oraz kabel sejsmiczny, skradzione z miejsca badania geologicznego. Wartość pozostałych przedmiotów została określona na 1100 zł.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2081

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2016-07-23 06:42:17

no to oby dostali maksymalny wymiar kary bo kradzierz uli powinien byc liczony jak morderstwo w koncu jedna rodzina pszczela napewno padla jak przewrucili ul

arek

2016-07-23 07:01:50

Dobrze, że policja działa tak jak należy. Czy to efekt "dobrej zmiany"?

blondynekkrk

2016-07-25 08:56:45

No i dobrze, że złapali złodziei. Pewnie łatwiej było bo jak pszczoły ich pożądliły to raczej byli opuchnięci :) A takich to łatwiej wyłapać z tłumu :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.