Portal Pszczelarski

Święto Miodu w Skansenie w Chorzowie 2016 - relacja z wydarzenia

wydarzenie pszczelarskie Marek Szołtysek Zbigniew Binko Sławomir Forystek Jacek Wołowski Marek Staszewski Henryk Działo Paweł Nowak

Przy pochmurnej, ale ciepłej pogodzie odbył sie kolejny "Dzień Miodu" w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie.

Całość imprezy prowadził Marek Szołtysek. O historii pszczelarstwa opowiedział Zbigniew Binko, prezes Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach. O roli pszczół w przyrodzie mówił Sławomir Forystek, specjalista z Nadleśnictwa Katowice. O miodzie w kosmetykach i zielarstwie opowiedział Jacek Wołowski. Pan Henryk Działo dwukrotnie przeprowadził pokaz miodobrania.

Oprócz tego cały czas był prowadzony "Konkurs na najsmaczniejszy miód" i pokaz odlewania świec z wosku pszczelego, Straż Pożarna wykonała profesjonalny pokaz zdejmowania gniazda os, a dwie miłe panie, ubrane bardziej za osy niż za pszczoły, zajmowały sie zabawami z dziećmi. Panowie leśnicy z Nadleśnictwa Katowice prezentowali ulik obserwacyjny z żywymi pszczołami, tablicę interaktywną "Pszczoła miodna", a każdy chętny mógł spróbować swoich sił w "dzianiu barci".

Przed zakończeniem imprezy roztrzygnięto "Konkurs na najsmaczniejszy miód". Pierwsze miejsce zdobył miód lipowy od pana Marka Staszewskiego, drugie miejsce miód spadziowy pana Henryka Działo, a trzecie miód lipowy pana Pawła Nowaka. Rozlosowano również dziesięć słodkich nagród dla osób oddających głosy w Konkursie. Po słodkich emocjach można było posłuchać dobrej muzyki i zaopatrzyć się w miody na licznych stoiskach.

Fotorelacja z wydarzenia: http://szpkatowice.pl/index.php?adres=g47Liczba wyświetleń artykułu: 1412

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.