Portal Pszczelarski

Kradzież ula w Nieżychowicach (województwo pomorskie)

Zdjęcie identycznego do skradzionego ula (po lewej). Miejsce po dokonaniu kradzieży (po prawej). Źródło informacji i zdjęć: facebook.com/Ko%C5%82o-Pszczelarzy-w-Chojnicach-551616238194818/

kradzież uli Nieżychowice Koło Pszczelarzy w Chojnicach

Przykra informacja dociera do nas z okolic Nieżychowic (powiat chojnicki, województwo pomorskie). W nocy z 21 na 22 czerwca 2016 r. dokonano kradzieży ula z rodziną pszczelą z jednej z pasiek wędrownych pszczelarza należącego do Koła Pszczelarzy w Chojnicach. Jak domyślają się, ul mógł zostać wywieziony na większą odległość, o czym świadczyć może brak powrotu pszczół w ciagu dnia po dokonaniu kradzieży.

Skradziony ul to ul typu wielkopolskiego, 12-ramkowy, składający się z dwóch korpusów i nadstawki. Korpusy ula były koloru niebieskiego, zaś daszek i dennica koloru żółtego.

Pszczelarza wraz z zarządem Koła Pszczelarzy w Chojnicach apelują o zgłaszanie wszelkich wskazówek mogących doprowadzić do złodzieja do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach (ul. Warszawska 13, Chojnice. Tel: 52 395 61 05).

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2077

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch

2016-06-27 08:00:29

Jak ci ludzie mogą później żyć ze świadomością, że komuś coś ukradli i jeszcze z tego korzystają co nie jest ich?!

arek

2016-06-27 12:05:34

Złodziei jest coraz więcej. Szkoda tylko, że także coraz więcej takich osób jest wśród pszczelarzy albo osób, które mają coś wspólnego z pszczelarstwem. Chyba amatorzy i osoby, które nie mają pojęcia o pszczelarzeniu raczej nie dałyby sobie rady z kradzieżą ulów z pszczołami. Nie wierzę w to :) Trzeba mieć wiedzę i umiejętności oraz odpowiedni sprzęt. I chyba trzeba też kupić jakiś sprzęt przeciw złodziejom, np. fotopułapki albo kamery.

Ola

2016-06-27 14:27:11

Wiem,że to brutalne i być może mało humanitarne ,ale jestem za tym ,aby złodziejowi obcinać ręce ....nie sądzę ,aby więcej chciał kraść .
Pozdrawiam

mati

2016-07-06 08:37:05

mysle tak jak ola nic tylko rece wyrywac nie morze byc taka beskarnosc

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.